null

Dodatkowe pieniądze na modernizację ursynowskich placówek oświatowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Budynek Szkoły Podstawowej nr 96 wejście, po lewej i prawej stojaki na rowery
Szkoła Podstawowa nr 96 | Autor: UD Ursynów

4 mln zł trafią do budżetu Ursynowa z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W 2022 roku będzie to 1,7 mln zł, a w 2023 roku 2,3 mln zł. Pieniądze zostaną przekazane na modernizację przedszkola specjalnego oraz dwóch szkół podstawowych.

Na modernizację budynku Przedszkola Specjalnego nr 213 przeznaczone będzie w sumie 1,3 mln zł. z przeznaczeniem m.in. na remont dachu wraz z elewacją, remont sal dydaktycznych oraz przebudowę wejścia głównego. 

Na modernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 336 przeznaczone zostaną 2 mln zł. Za tę kwotę zaplanowano kompleksowy remont sal lekcyjnych oraz korytarzy, dostosowanie budynków do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa pożarowego oraz dostosowanie budynków dla osób z niepełnosprawnościami.  

Kwota 700 tys. zł przeznaczona zostanie na adaptację pomieszczeń mieszkalnych na cele edukacyjne oraz dostosowanie wejścia do budynku dla osób z niepełnosprawnościami w Szkole Podstawowej nr 96. 

- Mam nadzieję, że podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Dzielnicy Ursynów oraz czwartkowego posiedzenia Rady m.st. Warszawy radni docenią aktywność zarządu dzielnicy w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy na rozwój i głosowanie będzie jedynie formalnością – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

To nie jedyne środki pozyskane przez Zarząd Dzielnicy Ursynów, które po czwartkowej sesji Rady m.st. Warszawy znajdą się w budżecie dzielnicy. Łączna kwota pozyskanego dofinansowania wynosi 4, 525 mln zł. W tym 300 tys. zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej – Mazowsze dla sportu 2022, 125 tys. zł w ramach programu Mazowsze dla czystego powietrza 2022 oraz 100 tys. zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022.