null

Dyktando już w niedzielę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala UCSiR wraz uczestnikami spotkania
Autor: UD Ursynów

20 listopada, o godz. 10.00 rozpocznie się siedemnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Zostały jeszcze wolne miejsca, dlatego przedłużyliśmy możliwość rejestracji do soboty, 19 listopada. Wydarzenie odbędzie się w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji (UCSiR) przy ul. Dereniowej 48. Będzie też transmitowane na stronie internetowej i dzielnicowym profilu na FB.

Tradycyjnie uczestnicy zmierzą się z arcytrudnym tekstem autorstwa prof. Jerzego Bralczyka i doc. Grażyny Majkowskiej. Oni też poprowadzą publiczną rozmowę o języku polskim, w której będą mogli uczestniczyć nie tylko goście obecni na sali USCiR, ale także internauci na specjalnie przygotowanym czacie. Dyktando w całości będzie transmitowane na Facebookuursynow.um.warszawa.pl.

Grafika do wydarzenia
 

Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca. Obowiązuje rejestracja lub przyjście w dniu dyktanda na własne ryzyko – w przypadku wolnych miejsc zainteresowany będzie wpuszczony na salę. Startujemy punktualnie o godz. 10.00! 

W dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach: 

  • Open - uczestnicy dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert 
  • Młodziki - roczniki 2009 i młodsi
  • Juniorzy - roczniki 2003 – 2009 
  • Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Dyktand (z wyłączeniem laureatów Ursynowskich Dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki). 

Około godziny 17.00 w dniu wydarzenia planujemy publikację  na ursynow.um.warszawa.pl prawidłowo napisanego tekstu tegorocznego dyktanda.