Działanie punktu w hali Tesco przedłużone

Punkt zbiórki i wydawania w hali Tesco na Kabatach będzie działał także w weekend (12 – 13 marca) w godz. 11.00 – 16.00 oraz w poniedziałek (14 marca) i wtorek (15 marca) w godz. 14.00 – 20.00. Działanie punktu koordynuje Fundacja Dzieci, Rodzice, Szkoła. W tym punkcie zbieramy nową odzież oraz podstawowe artykuły higieniczne.

Wszystko, co zostało i zostanie zebrane trafia do uchodźców z Ukrainy lub mieszkańców, którzy przyjęli pod swój dach potrzebujących.

- Z każdym dniem potrzebujących jest coraz więcej. Ogromne zaangażowanie wszystkich wolontariuszy, w tym także z zaprzyjaźnionej z nami od lat Szkoły Podstawowej nr 340 w Warszawie, a także ofiarność naszych darczyńców pozwalają w znacznym stopniu nieść skuteczną pomoc. Odwiedzający punkt wychodzą zaopatrzeni w odzież, obuwie, pościel i podstawowe artykuły pierwszej potrzeby, a na dzieci czekają zabawki – mówi Katarzyna Czaplicka-Faryna, wiceprezes Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła.

Obiekt, czyli halę Tesco, udostępnił nam jego obecny właściciel (Echo Investment). Inwestor ma plany związane z tym terenem, dlatego Urząd Dzielnicy Ursynów poszukuje innej lokalizacji, do której zostanie przeniesiony punkt. O szczegółach będziemy informować.

Co zbieramy

Nową odzież damską, męską i dziecięcą:

• bielizna osobista
  • skarpety i rajstopy
  • koszulki i t-shirty
  • piżamy

Podstawowe artykuły higieniczne:

• szczoteczki i pasty do zębów
  • dezodorant
  • mydła
  • szampony
  • ręczniki