Wydarzenie

null

„Dziedzictwo. Hereditary”. Strach się bać! American Horror Night

Drukuj otwiera się w nowej karcie
31.10.2023 19:00 - 31.10.2023 21:10
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Ostatni wieczór października przeznaczamy na maraton grozy. Trzy horrory, każdy z nich w zupełnie innym stylu, wszystkie zaś spod znaku American Film Festival, będącego wydarzeniem znaczącym w skali światowej i drugim tego rodzaju w Europie.

„Dziedzictwo. Hereditary”, reż. Ari Aster, 2018 r.

Gdy umiera seniorka rodu, każdy z członków najbliższej rodziny przeżywa żałobę na swój własny sposób. Wśród nich jest córka zmarłej kobiety, Annie (Toni Collette), która wraz ze swoim mężem i dziećmi zaczyna po pogrzebie doświadczać niepokojących zjawisk. Nawiedzające ich dom mroczne siły coraz częściej wywołują strach i otępienie mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że na z pozoru zwyczajnej rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu zmarłej niedawno Ellen Graham, że teraz musi zapłacić za to jej córka i wnuki? Jedno jest pewne – odkrycie przerażającej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju...

W noc strachu pokażemy wyjątkowe ekranizacje grozy zza oceanu, które ściągnęły na ten słynny festiwal tłumy pasjonatów kina. Tego wieczoru obejrzymy: Dziedzictwo. Hereditary (2018, reż. Ari Aster), Strachy Sześćdziesiątej Pierwszej (2021, reż. Dasha Nekrasova) – film-perełkę, który nie miał polskiej dystrybucji oraz X (2022, reż. Ti West).

Partner: American Film Festival.

Bilety (jeden seans - 15 zł) dostępne w recepcji “Alternatyw” oraz online.

Istnieje możliwość zakupu biletu (35 zł) na cały maraton grozy online.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści