Wydarzenie

null

Dzień Dziecka z Elizą Piotrowską, Ciocią Jadzią i Pierwszą Książką Mojego Dziecka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.06.2023 18:00 - 01.06.2023 19:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Dzień Dziecka z Elizą Piotrowską, Ciocią Jadzią i Pierwszą Książką Mojego Dziecka! Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na familijne spotkanie z Elizą Piotrowską – pisarką, poetką i ilustratorką, autorką ponad 200 książek, w tym niezwykle popularnego cyklu o Cioci Jadzi. Udział bezpłatny. Obowiązują wejściówki.

Podczas spotkania porozmawiamy m.in. o dzieciństwie dawniej i dziś, a inspiracją będzie dla nas książka Ciocia Jadzia w PRL-u. Przeczytamy również wspólnie zabawne wiersze z Pierwszej Książki Mojego Dziecka (również autorstwa Elizy Piotrowskiej). Nie zabraknie prowadzonych przez animatorów zabaw i konkursów z nagrodami. Po spotkaniu będzie można zakupić książki i zdobyć autograf autorki.

Wiek dzieci: +3

UWAGA! Aby wziąć udział w spotkaniu, należy pobrać BEZPŁATNE wejściówki ze strony Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy".

Wydarzenie odbywa się w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (1-7 czerwca br.), a jego organizatorami są Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom oraz Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy".

Nagrody dla dzieci (kolorowanki z Ciocią Jadzią) ufundowało Wydawnictwo Media Rodzina. Dziękujemy!

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcie Elizy Piotrowskiej - fot. Jarosław Czapulak.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści.