Dzień Flagi na Ursynowie

Na pierwszym planie kilkanaście dzieci które stoją do zdjęcia ustawieni grupowo, wśród nich jest Burmistrz Robert Kempa. Wszyscy trzymają flagi
Dzień Flagi na Ursynowie

W poniedziałek, 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji do końca tygodnia w ramach edukacji patriotycznej przekażemy prawie 1500 flag najmłodszym mieszkańcom naszej dzielnicy, którzy w tym roku kończą ursynowskie przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

- Cieszę się, że po przerwie spowodowanej pandemią możemy powrócić do naszej tradycji z przekazywaniem flag „zerówkowiczom” z Ursynowa. Staramy się w ten sposób uczyć postaw patriotycznych naszych najmłodszych mieszkańców. Mam nadzieję, że maluchy przekonają swoich rodziców do wywieszenia 2 maja polskiej flagi – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dzisiaj Burmistrz odwiedził grupę „Misiów” z przedszkola nr 286 przy ul. Mandarynki 1 i wręczył wszystkim dzieciom flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na pamiątkę spotkania otrzymał od dzieci przepiękną laurkę, na której własnoręcznie podpisały się wszystkie „Misie”.
Równocześnie przypominamy, że w najbliższy czwartek, 28 kwietnia, przekażemy mieszkańcom Ursynowa ponad 1000 flag. Tego dnia w godzinach 10.00 - 15.00  flagi będą rozdawane w namiocie przy wejściu do Urzędu Dzielnicy Ursynów, od strony al. KEN.

Na pierwszym trójka dzieci która siedzi na podłodze przed nimi leża flagi. Dzieci widać z profilu i z góry
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na pierwszym planie Burmistrz Robert Kempa wręcza flagi dzieciom. Wszystko dzieje się w sali, pięcioro dzieci których widać bokiem i od tyłu są w pozycji siedzącej, Burmistrz przy nich kuca.