Wydarzenie

null

Dzień Kultury Słowackiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.10.2021 11:00 - 09.10.2021 20:00
Parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, 02-777 Warszawa

Ahoj! Już w sobotę, 9 października na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów zapraszamy na spotkanie z kulturą i kuchnią naszych południowych sąsiadów. Dzielnica Ursynów we współpracy z Instytutem Słowackim w Warszawie zaprasza na Dzień Kultury Słowackiej na Ursynowie. Start o godz. 11.00. Wstęp wolny.

W ramach festiwalu zapraszamy na występ słowackiej gwiazdy, czyli zespołu Hrdza. Członkowie tego zespołu pochodzą z miasta Preszów, na wschodzie Słowacji i grają utwory autorskie Slavomíra Gibartiego inspirowane słowackim folklorem z elementami folku, rocka oraz word music. Początek koncertu o godz. 18.30. Wcześniej na scenie zagra także Ján Berky-Mrenica z zespołem oraz Ján Jendrichovský i Przyjaciele.  
 
Poza sceną będzie można poznać słowackich twórców ludowych oraz zobaczyć z bliska i posłuchać instrumentów ludowych, takich jak fujara, gajdy, piszczałki, drumla. Co warto odwiedzić na Słowacji? Będzie można także zapoznać się ze atrakcjami turystycznymi. 
Zapraszamy także do strefy gastronomicznej, w której będzie można posmakować dań regionalnych oraz słowackiego wina i piwa.  

Plakat Dzień Kultury Słowackiej

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap