Wydarzenie

null

Dzień patrona Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się czterech mężczyzn, którzy tworzą zespół Nicponie. Muzycy mają ze sobą instrumenty: kontrabas, akordeon, mandolinę. Przed muzykami znajduje się spiker zapowiadający koncert. W tle zdęcia znajduje się duży baner z graficznym motywem przewodnim wydarzenia Dzień Patrona Warszawy, czyli czerwonym ptaszkiem i folfowymi kwiatami. U góry na banerze znajduje się logo Urzędu Dzielnicy Ursynów, Zakochaj się w Warszawie na Ursynowie oraz Kościoła bł. Władysława z Gielniowa.
Autor: Urząd Dzielnicy Ursynów

W najbliższą niedzielę, 25 września 2022 roku, o godz. 12.00 w Kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni) odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Warszawy, władz miasta i jego mieszkańców. Zapraszamy także na plac przed kościołem oraz do Parku przy Bażantarni na Targ Regionalny oraz koncerty zespołów Kapela Lipy oraz Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej.

Program wydarzenia:

  1. godz. 12.00 - msza święta koncelebrowana będzie przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego. W trakcie mszy oprawę artystyczną zapewni Chór Archikatedry Warszawskiej pod dyrekcją prof. Dariusza Zimnickiego oraz reprezentacji Grupy Rekonstrukcji Historycznej II-go Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego.
  2. ok. godz. 13.45 (bezpośrednio po mszy św.), na placu przed kościołem, złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława – Patrona Warszawy
  3. w godz. 10.00-18.00 w Parku Przy Bażantarni odbędzie się także Targ Regionalny z tradycyjnymi wyrobami i regionalnymi przysmakami, w trakcie którego skocznie przygrywać do tańca będą kapele:

- Kapela Lipy (start godz. 14.15)

- oraz Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta (start godz. 16.30).

Koncertom towarzyszyć będzie potańcówka na dechach.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.