null

Dzień Patrona Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika do informacji, więcej informacji w treści
Dzień patrona Warszawy

W niedzielę, 24 września 2023 roku, zapraszamy na targ regionalny, koncerty i tańce. Msza św. w intencji Warszawy, władz miasta i jego mieszkańców odbędzie się o godz. 12.00 w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni).

- Dzień Patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa zagościł na stałe w kalendarzu ursynowskich wydarzeń. Jest zawsze bardzo pozytywnie i kolorowo. Można poznać regionalne rękodzieło i przysmaki oraz posłuchać folkowych rytmów. Staną też dechy do tańca – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.  

Targ Regionalny odbędzie się w Parku Przy Bażantarni (od strony Orlika), tam też pojawi się scena i miejsce do tańca. Zagrają Orkiestra z Różyca, Małolepszy z Zespołem oraz Giergot czyli bukiet stołecznych międzywojennych szlagierów oraz Dżezbandyta (Lautari).

Program wydarzenia:

  • godz. 12.00 odprawienie mszy świętej, w intencji Warszawy, władz miasta i jej mieszkańców, koncelebrowanej przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego. Mszę uświetni występ Chóru Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją prof. Dariusza Zimnickiego.

  • ok. godz. 13.45 (bezpośrednio po mszy św.), na placu przed kościołem, złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława – Patrona Warszawy. Podczas składania wieńców również wystąpi Chór Politechniki Warszawskiej, przewidziany jest także udziału Grupy Rekonstrukcji Historycznej II-go Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego.

  • w godz. 10.00-18.00 w Parku Przy Bażantarni odbędzie się Targ Regionalny z tradycyjnymi wyrobami i regionalnymi przysmakami, w trakcie którego skocznie przygrywać do tańca będą kapele: Orkiestra z Różyca (start godz. 14.15), Małolepszy z Zespołem oraz Giergot czyli bukiet stołecznych międzywojennych szlagierów (start godz. 15.30), Dżezbandyta (Lautari) (start godz. 16.45). Koncertom towarzyszyć będzie potańcówka na dechach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.