Wydarzenie

null

Dzik Dzikus i Świnia Malwina. Spotkanie z Krzysztofem Łapińskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.06.2023 11:00 - 25.06.2023 12:00
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie Krzysztofem Łapińskim - autorem popularnych książek „Dzik Dzikus” i „Świnia Malwina”, których akcja dzieje się po sąsiedzku, bo w Lesie Kabackim! Spotkanie przeznaczone dla dzieci 4+. Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.

To przepiękne opowieści o radzeniu sobie z hejtem i manipulacją, o empatii wobec najsłabszych i potędze przyjaźni, a także o niezwykłej inteligencji zwierząt.

Dzik Dzikus, bohater książek Krzysztofa Łapińskiego, musi poradzić sobie ze złośliwym trollem, który pojawia się nie wiadomo skąd i skłóca wszystkie leśne zwierzęta. Innym razem spotyka na swojej drodze zagubioną, niezwykle sympatyczną świnkę, która uciekła od ludzi i potrzebuje pomocy.

Przyjdźcie porozmawiać o tym, jakiej mądrości mogą nas nauczyć zwierzęta i dlaczego warto czytać książki!

Krzysztof Łapiński jest autorem książek dla dzieci, filozofem, tłumaczem, dziennikarzem naukowym. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie wykłada filozofię starożytną i filozofię Dalekiego Wschodu. Pasjonuje się stoicyzmem.

„Dzik Dzikus” (Wydawnictwo Agora, 2020) został nominowany do nagrody Literacka Podróż Hestii, trafił na listę ekspercką IBBY oraz Alternatywną Listę Lektur. Książka „Świnia Malwina” (Wydawnictwo Agora, 2022) otrzymała nominację IBBY oraz wyróżnienie dla najlepszej książki dla dzieci w konkursie Planeta Izabelin.

Wejściówki (5 zł) są dostępne w recepcji “Alternatyw” oraz online.

Prosimy o pobieranie wejściówek tylko dla dzieci, opiekunowie wchodzą bez wejściówek.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści