null

Festiwal malarstwa figurkowego i gier bitewnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia - figurki
Festiwal malarstwa figurkowego i gier bitewnych

Festiwal Kontrast to możliwość obejrzenia małych dzieł sztuki, tworzonych przez hobbystów na bazie gotowych lub tworzonych samodzielnie figurek. Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”, 10 i 11 czerwca, w godz. 10.00 – 19.00. Wstęp i udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny.

Festiwal Kontrast to nie tylko konkurs i wystawa, ale także szereg innych aktywności, które mogą zainteresować wielu ursynowian. To wykłady znakomitych malarzy figurowych, rzeźbiarzy cyfrowych, podczas których będzie można poznać metody, techniki i sekrety mistrzów. W tym roku będą to znakomici malarze Katarzyna Górska oraz Francesco Farabi a także rzeźbiarze Paweł Jaruga oraz Tue Kaee. Ponadto wielka strefa producentów, gdzie będzie można zobaczyć najnowsze figurki, farby, pędzle i wiele innych akcesoriów do malowania, czy tworzenia terenów do gier. Odbędą się też warsztaty malowania figurek. Nowym blokiem jest strefa Gaming, w której zaprezentowanych zostanie prawie 15 tytułów gier bitewnych. Chętni będą mogli spróbować swoich sił, razem z instruktorami przejść szkolenie i rozegrać partię. 

W ciągu dwóch dni trwania festiwalu zaplanowano wiele atrakcji, jak choćby konkurs szybkiego malowania figurek. W festiwalu udział może wziąć każdy, liczy się dobra zabawa. Festiwal Kontrast to impreza międzynarodowa, promująca w Polsce nową formę uprawiania malarstwa - figurki są płótnem malarskim, a każda praca to oryginalna interpretacja. To będą zatem dwa dni pełne kreatywności, możliwości poznawania nowych dziedzin sztuki, zabawy, poznania interesujących ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy szczególnie najmłodszych mieszkańców dzielnicy, których nieskrępowana wyobraźnia idealnie pasuje do sztuki malowania figurek. 

W zeszłym roku na wystawie zgromadzono ponad 450 zgłoszonych prac z Polski i zagranicy. Ta edycja może być jeszcze ciekawsza.
 

plakat do wydarzenia