null

Festyn ekologiczny „Ursynowskie Kwiaty”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pelargonie w doniczkach | Autor: UD Ursynów

Zapraszamy na ósmą edycję wydarzenia, w ramach którego będzie można wymienić zużyty i kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie na sadzonki kwiatów. Odbędzie się w sobotę, 28 maja, w godz. 10.00 – 14.00, na terenie parkingu przy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” (na tyłach Urzędu Dzielnicy Ursynów). Do wydania przeznaczonych będzie 5 tys. sadzonek kwiatów.

- „Ursynowskie kwiaty” to wydarzenie, poprzez które promujemy wśród mieszkanek i mieszkańców Ursynowa dwie ważne postawy. Z jednej strony, przypominamy, że elektroodpady to nie są zwykłe śmieci, które można wyrzucić to kosza. Z drugiej, zachęcamy, aby każda i każdy z nas przyczyniał się do zazieleniania przestrzeni w naszym sąsiedztwie: ogródków przydomowych, balkonów, czy loggii – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.  

Wydawanie kuponów odbywać się będzie do czasu wyczerpania sadzonek roślin, nie dłużej jednak niż do godziny 14.00. Wśród 5 tys. sadzonek kwiatów, znajdą się m.in. cieszące się dużą popularnością wśród mieszkańców, niezawodne w uprawie i stale kwitnące pelargonie i begonie. Prosimy o przyjście na wydarzenie z własnymi torbami na kwiaty.

Za przekazany sprzęt każdy otrzyma kupon, który będzie można wymienić na sadzonki.

  • mały sprzęt (np. suszarka, mikser)  -  2 sadzonki
  • średni sprzęt (np. kuchenka mikrofalowa, telewizor, odkurzacz)  -  4 sadzonki
  • duży sprzęt (np. lodówka, pralka, zmywarka) - 6 sadzonek
  • każde zużyte 20 szt. baterii - 1 sadzonka.

Uczestnik może otrzymać maksymalnie 12 kuponów, dzięki którym można dokonać wymiany na 12 sadzonek kwiatów. Sprzęt niekompletny nie będzie przyjmowany do wymiany.

Regulamin festynu.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia, każdy uczestnik (osoba, która odda elektroodpady zgodnie
z regulaminem) otrzyma kupon/kupony na odbiór sadzonek roślin w Centrum Handlowym Ursynów, mieszczącym się przy ul. Puławskiej 427. Wydawanie sadzonek kwiatów przez CH Ursynów będzie się odbywało na odrębnych zasadach ujętych w regulaminie CH Ursynów, dostępnym na stronie internetowej www.chursynow.pl lub na stanowisku w dniu wydarzenia. Odbiór sadzonek w CH Ursynów będzie możliwy tego samego dnia, czyli 28 maja, w godz. 10.30 – 16.00 w pasażu (w okolicy lokalu Reserved). CH Ursynów przeznaczyło do wydania 2700 tys. sadzonek roślin.

Elektroodpady odbierze partner wydarzenia ASEKOL PL – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Plakat do wydarzenia.