Wydarzenie

null

Festyn ekologiczny „Ursynowskie kwiaty”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.05.2023 10:00 - 27.05.2023 14:00
Parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, 02-777 Warszawa
Wnętrze namiotu z sadzonkami kwiatów.
Autor: UD Ursynów

Wymień zużyty sprzęt na sadzonki kwiatów. Do wydania przeznaczonych będzie 5 tys. sadzonek kwiatów. To już 9. edycja wydarzenia promującego ekologiczne postawy i zwiększającego zazielenieni naszej dzielnicy. Zapraszamy w sobotę, 27 maja, w godz. 10.00 – 14.00, na teren parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Zasada jest prosta – przynosisz zużyty i kompletny sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz zużyte baterie, a w zamian otrzymujesz kupon na sadzonki kwiatów. Sprzęt niekompletny nie będzie przyjmowany do wymiany.

Za przekazany sprzęt każdy otrzyma kupon, który będzie można wymienić na sadzonki.

  • mały sprzęt (np. suszarka, mikser)  -  1 sadzonka
  • średni sprzęt (np. kuchenka mikrofalowa, telewizor, odkurzacz)  -  2 sadzonki
  • duży sprzęt (np. lodówka, pralka, zmywarka) - 3 sadzonki
  • każde zużyte 20 sztuk baterii - 1 sadzonka.

Uczestnik może otrzymać maksymalnie 6 kuponów, które można wymienić na 6 sadzonek kwiatów. 

Wydawanie kuponów odbywać się będzie do czasu wyczerpania sadzonek, nie dłużej jednak niż do godziny 14.00. Wśród 5 tys. sadzonek kwiatów, znajdą się m.in. cieszące się dużą popularnością, niezawodne w uprawie i stale kwitnące pelargonie i begonie. Prosimy o przyjście na wydarzenie z własnymi torbami na kwiaty.

Podczas wydarzenia odbędzie się quiz dla dzieci dotyczący elektroodpadów, który zorganizuje partner festynu, a zarazem odbiorca zużytego sprzętu – Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Podczas festynu, osoby oddające elektroodpady, otrzymają dodatkowo kupony upoważniające do odbioru sadzonek w CH Ursynów mieszczącym się przy ul. Puławskiej 427. Liczba kuponów jest ograniczona. Wydawanie sadzonek kwiatów przez CH Ursynów będzie się odbywało na odrębnych zasadach ujętych w regulaminie CH Ursynów dostępnym na stronie internetowej: www.chursynow.pl

Odbiór sadzonek w CH Ursynów będzie możliwy tego samego dnia, czyli 27 maja, w godzinach 10.30 – 16.00 w pasażu, w okolicy lokalu Reserved. CH Ursynów przeznaczyło do wydania uczestnikom wydarzenia 2900 tys. sadzonek roślin, w tym pelargonii, surfinii, petunii, komarzycy, aksamitki, niedośpianu oraz begonii.

W ramach 40. edycji konkursu Warszawa w kwiatach zapraszamy mieszkańców do odwiedzenia punktu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, w którym będzie można uzyskać informację o tegorocznych kategoriach, zasadach konkursowych, ale również wysiać swoją nanołączkę – wystarczy przyjść ze swoją doniczką (średnica 20-30 cm) i wziąć udział w warsztacie wysiewania nanołączki (ziemię i nasiona zapewniamy).

Regulamin.

Plakat do wydarzenia