Wydarzenie

null

„Film balkonowy” i spotkanie z Pawłem Łozińskim w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.05.2022 19:00 - 12.05.2022 21:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński w poruszającym „Filmie balkonowym” zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie.

„Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Paweł Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Nie możecie przegapić tego filmu – każdy z nas może przejrzeć się w nim jak w lustrze.

Podczas 18. Festiwalu Millenium Docs Against Gravity „Film balkonowy” zdobył Nagrody Publiczności warszawskiej i katowickiej oraz wyróżnienia w Konkursie Głównym i Konkursie Polskim. Produkcja została również doceniona na zagranicznych festiwalach filmowych, zdobywając m.in. nagrody Grand Prix w Locarno i Biarritz oraz nagrodę MDR Award na festiwalu DOK Leipzig. Otrzymała także trzy nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY (Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Montaż).

Po pokazie odbędzie się spotkanie z Pawłem Łozińskim, które poprowadzi filmoznawczyni Kinga Gałuszka.

Bilety w cenie od 10 zł dostępne w recepcji i online.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.