null

Filmowy Ursynów - letnie kino na Ursynowie startuje już w czwartek

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kolaż zdjęć Filmowego Lata

W lipcowe i sierpniowe czwartki zapraszamy wszystkich kinomanów do kina letniego na Ursynowie. W lipcu w każdy czwartek o godz. 21.30, w sierpniu natomiast o godz. 21.00.
Pokazy odbędą się na Kopie Cwila, przy UCK „Alternatywy” oraz przy DOK Ursynów.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

- Pora na kolejną odsłonę kina pod chmurką na Ursynowie. To jedna z najbardziej lubianych przez ursynowian rozrywek latem. W zeszłym roku były filmy oscarowe. Co w tym roku?  Zapraszam do zapoznania się z repertuarem – z pewnością Państwo się nie zawiodą.  Tymczasem „zamawiamy” dobrą pogodę - mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.

Repertuar

7 lipca, godz. 21.30 na Kopie Cwila – „Czym chata bogata!” (2017).
Jest to komedia francuska opowiadająca o znanym ideologu, który podczas jednej z debat deklaruje przyjęcie pod swój dach Romów. Mężczyzna nie spodziewa się, że polityczna obietnica stanie się rzeczywistością. Perypetie zderzenia ze sobą dwóch kompletnie różnych światów.

14 lipca, godz. 21.30 w UCK „Alternatywy” – „Hiszpański temperament” (2016).
Hiszpańska komedia o zderzeniu przedstawicieli dwóch nieprzepadających za sobą grup – Basków i Andaluzyjczyków. Bohaterowie przechodzą drogę od nienawiści do miłości w trakcie udawanego związku, który ma sprawiać pozory przez rodzicami kobiety.

21 lipca, godz. 21.30 na Kopie Cwila – „Niezwykła podróż Fakira, który utknął w szafie” (2018).
Opowieść o życiu Hindusa, który zaczynał w biedzie na ulicach Bombaju, a następnie przeżywał niesamowite przygody i historie miłosne.

28  lipca, godz. 21.30 w DOK Ursynów – „Szef roku” (2021).
Szef, który roztacza opiekę nad swoją firmą niczym ojciec, czeka na odbiór prestiżowej nagrody. Jednak nie wszystko pójdzie tak gładko jak to sobie zaplanował.

4 sierpnia o godz. 21.00 na Kopie Cwila – „Moje wspaniałe życie” (2021).
Polska komedia obyczajowa o podwójności życia Joanny. Z jednej strony – pracująca kobieta, matka, żona, nauczycielka, z drugiej – zbuntowana i wyluzowana, zdradzająca męża i paląca marihuanę.
 

11 sierpnia o godz. 21.00 w UCK „Alternatywy”  - „Jeźdźcy sprawiedliwości” (2021).
Kryminał akcji, historia o żałobie, trudach rodzicielstwa samotnego ojca, zemście, poszukiwaniu odpowiedzi. Czarny humor nadaje tło wydarzeniom.

18 sierpnia o godz. 21. 00 na Kopie Cwila – „#tuiteraz” (2020).
Opowieść o spontanicznej podróży na drugi koniec świata, gonieniu za ulotną miłością i zauroczeniem. Ogólna dostępność internetu pozwala nawiązać kontakt dwójce ludzi – mężczyźnie z Francji oraz kobiecie z Japonii.

25 sierpnia o godz. 21.00  w DOK Ursynów – „Pechowi szczęściarze” (2019).
Hiszpan na emeryturze postanawia rozpocząć nowy biznes. Udaje mu się wciągnąć w plan znajomych, jednak ostatecznie wszyscy tracą całe oszczędności. Kiedy okazuje się, że padli ofiarą bankowego przekrętu, postanawiają odzyskać utracone pieniądze.

Projekt finansowany za środków Urzędu Dzielnicy Ursynów.