Wydarzenie

null

Freda i Zuza w Domu Sztuki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.09.2021 19:00 - 13.09.2021 20:30
Dom Sztuki, Wiolinowa 14
Na pierwszym planie biały napis Inauguracja Roku Kulturalnego na fioletowo, niebiesko, amarantowym tle.

W ramach tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego (IRK), Dom Sztuki (ul. Wiolinowa 14) zaprasza na spektakl - Freda i Zuza w Domu Sztuki, 13 września (poniedziałek) o godz. 19.00. Zaproszenia rozdawane będą w dniach 6 - 10 września.

To pełna zwrotów akcji komedia o odkrywaniu Internetu. W rolach głównych występują Lucyna Malec i Magdalena Wołłejko. Na spektakl w wykonaniu Teatru Za Daleki zapraszamy do Wyobraź sobie, co może się wydarzyć, kiedy Freda i Zuza - nie pierwszej już młodości artystki, odkrywają Internet. Wyobraź sobie, jakie przygody może sprowokować ich nagła i nieoczekiwana fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi! A teraz wyobraź sobie, że te technologiczne „ekspertki” postanawiają założyć internetowy poradnik dla kobiet. Ach, jaka piękna katastrofa! A w tle Mateusz - sąsiad z piętra wyżej szukający swojego niesfornego kota, Tomasz - sąsiad z piętra niżej ślący kwiaty i biżuty, zagubiona w dyskoncie spożywczym Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr o maślanych oczach. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, fascynująca i szalona, pełna niespodzianek, a może nawet miłości. Zabawne postacie, tryskające humorem dialogi - to podstawa dobrej komedii, której autorką jest Meggie W. Wrightt. Jej wcześniejsza sztuka „Klub Hipochondryków” stała się spektaklem kultowym i przez kilkanaście lat nie schodziła z afiszów teatralnych w całej Polsce.

Obsada: Freda - Magdalena Wołłejko, Zuza - Lucyna Malec/ Magdalena Wójcik oraz gościnnie on-line: Mateusz - Tomasz Stockinger Tomasz - Paweł Wawrzecki Pani Malwina - Jolanta Wołłejko Becia - Elżbieta Zającówna Stanisław - Marek Siudym Piotr - Lesław Żurek głosu użyczyli: Gwiazda - Ewa Wencel Mąż - Roman Frankl.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.