null

Frezowanie skrzyżowania ulic Rosoła i Gandhi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ul. Rosoła, piękny słoneczny dzień, jadące samochody, po jednej i drugiej stronie bloki i zielone drzewa
Ulica Rosoła

Na weekend, 3-5 czerwca, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała ostatni etap przebudowy skrzyżowania ulic Rosoła i Gandhi na Ursynowie. Drogowcy zamkną skrzyżowanie, aby ułożyć nowy asfalt. Dla kierowców i autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego wyznaczono objazdy.

Jak informuje GDDKiA prace mają na celu uporządkowanie układu komunikacyjnego nad tunelem w związku z połączeniem ulic miejskich z trasą szybkiego ruchu S2. 

Pierwszy etap prac rozpoczął się w marcu bieżącego roku. Roboty polegały na przebudowie kanalizacji deszczowej, sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia. W tym czasie wykonano poszerzenie ul. Gandhi i Rosoła oraz korektę chodnika i ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu tych ulic.

Utrudnienia

Od piątku, 3 czerwca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 6 czerwca, do godz. 6.00 drogowcy z GDDKiA przeprowadzą frezowanie oraz ułożą warstwę ścieralną (ostatnią) asfaltu u zbiegu ulic Gandhi i Rosoła. Skrzyżowanie zostanie zamknięte od strony ul. Gandhi. Z ul. Nugat będzie można wyjechać jedynie w prawo w stronę w centrum. Możliwy będzie także przejazd przez skrzyżowanie prosto ul. Rosoła w stronę centrum, ale tylko jednym pasem. Wjazd w ul. Nugat z ul. Rosoła zostanie zamknięty. Sygnalizacja na skrzyżowaniu zostanie wyłączona. Piesi będą mogli poruszać się po skrzyżowaniu połówkami przejść.

Objazd utrudnień wyznaczono ulicami Płaskowickiej, al. KEN i Ciszewskiego.

Więcej informacji na stronie.

Komunikacja:

W związku z pracami autobusy linii 148, 166, 179, 185, 503 oraz nocnej N37 zmienią swoje trasy. Objazdy dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego zostały wyznaczone ulicami: Rosoła, Ciszewskiego i Cynamonową oraz Ciszewskiego, Cynamonową i Płaskowickiej.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

mapka wymiana nawierzchni skrzyżowania ulic Rosoła i Gandhi