null

Gabrysia laureatką „Ośmiu Wspaniałych”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Gabrysia z dyplomem

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 340 została laureatką stołecznej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, w kategorii Ósemeczka – za otwarte serce i wzorową pracę na rzecz potrzebujących. Takie postawy zasługują na najwyższe uznanie. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy!

Gabriela ma 12 lat, a od trzech, razem z bratem Rafałem i mamą, bierze udział w działalności Rodzinnego Koła Wolontariatu, działającego w Szkole Podstawowej nr 340.

Wolontariuszka bardzo chętnie włącza się we wszystkie akcje charytatywne, organizowane przez szkołę. Swoją postawą i zaangażowaniem inspiruje również innych do poświęcania swojego czasu na rzecz pomocy potrzebującym.

Gabrysia  z dużym zaangażowaniem przeprowadziła w szkole „Wielką Zbiórkę Książek”, organizowaną dla pacjentów szpitala. Przygotowała plakaty oraz informacje, które zostały umieszczone w mediach społecznościowych. Brała również udział w segregowaniu książek, a na koniec wraz z mamą zawiozła je do Fundacji „Zaczytani”.

Uczestniczyła również czynnie w akcji pod hasłem „Senior w koronie”. Dzięki udziałowi w tej akcji została wolontariuszką Fundacji „Senior w koronie”. Gdy do Polski dotarła trzecia fala pandemii, we współpracy z Fundacją, dostarczała ciepłe posiłki, warzywa, owoce oraz inne produkty dla seniorów.

Dodatkowo od trzech lat z rodzicami angażuje się w pomoc osobom bezdomnym. Przygotowuje posiłki i piecze ciastka dla podopiecznych Hospicjum Świętego Krzyża, które zajmuje się opieką nad bezdomnymi mężczyznami.