Wydarzenie

null

„Gagarine” w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.09.2021 19:00 - 21.09.2021 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Autor: UCK "Alternatywy"

Dotykające najbardziej palących problemów współczesności filmy nagrodzone na festiwalu w Berlinie, mądre kino młodzieżowe z najwyższej półki, a może pełna empatii próba spojrzenia na rzeczywistość z punktu widzenia… świni? Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na pokazy filmowe, które odbędą się w ostatniej dekadzie września.

Przedmieścia Paryża, ogromne osiedle Cité Gagarine. Wybudowano je na początku lat 60. XX wieku na cześć kosmonauty Jurija Gagarina, a ostatnio – zaczęto burzyć. Historia przedstawiona w filmie duetu Fanny Liatard i Jeremy Trouilh rozpoczyna się tuż przed demolką, gdy mieszkańcy jeszcze wierzą, że ich domy uda się uratować. Youri wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczynają misję uratowania Gagarine – ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”… Mocną stroną filmu jest nie tylko jego niezwykły, zaangażowany ton, ale i znakomici młodzi aktorzy.

Zwiastun: https://bit.ly/3BXKgnx

Bilety: https://bit.ly/3jXjN3b

Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się dziewczyna i chłopak siedzący na motorze. Znajdują się w zamkniętej przestrzeni, w której widoczne są drzwi do pomieszczeń. Dziewczyna jest młoda, ma długie, rude włosy i brązowe oczy, białą skórę. Chłopak jest ciemnoskóry z krótkimi, czarnymi włosami.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap