null

Gala Wolontariatu - Ursynów dla Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na scenie burmistrz Robert Kempa wręcza podziękowania grupie osób
Gala Wolontariatu - Ursynów dla Ukrainy | Autor: UD Ursynów

Ten rok był wielkim sprawdzianem dla wolontariuszy. Bez nich wiele działań związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy nie byłoby możliwych. 15 grudnia w Arenie Ursynów odbyła się Gala Wolontariatu - Ursynów dla Ukrainy. Podczas wydarzenia burmistrz Ursynowa Robert Kempa wręczył podziękowania grupom wolontariuszy zaangażowanym w pomoc uchodźcom.

- Za nami bardzo trudny i pełen wyzwań rok. Ale wolontariusze po raz kolejny udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Otworzyli swoje serca i poświęcili czas, aby pomóc naszym sąsiadom, którzy musieli uciekać przed wojną. Byli zawsze tam, gdzie pomoc była najbardziej potrzebna. Dziękuję jeszcze raz za to, co robicie. Jestem z Was dumny – mówił burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Wśród wyróżnionych podczas gali znaleźli się: 

  • Wolontariusze z magazynu żywnościowego Stowarzyszenia Społeczników ,,Ariadna"
  • Wolontariusze z magazynu rzeczowego Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła
  • Wolontariusze z punktu pobytowego w Arenie Ursynów zaangażowani i zrzeszeni na profilach „Kuchnia z Areny”, „Kartka z Areny”, „Medycy z Areny”, „Tłumacze z Areny”, „Harcerze z Areny” oraz „Ochotnicy Warszawscy”.
  • Wolontariusze z Miejsca Aktywności Lokalnej Kajakowa
  • Siostry Dominikanki z ul. Klubowej 6
  • Wolontariusze z Kluboteki Dojrzałego Człowieka
  • Wolontariusze z ursynowskich placówek oświatowych.

Przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów udało się zorganizować wiele akcji pomocowych, zbiórek żywności i darów rzeczowych. W Arenie Ursynów, obiekcie należącym do Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, działał od marca do sierpnia czasowy punkt pobytowy dla uchodźców z Ukrainy. W Urzędzie Dzielnicy Ursynów działał także punkt informacyjny, a w sali 136 stworzyliśmy Internet Work Cafe wraz z kącikiem zabaw dla dzieci.

- Zaczęliśmy działać tak szybko, jak tylko mogliśmy. Już 27 lutego zorganizowaliśmy zbiórkę darów w urzędzie, a zaangażowanie Ursynowian przeszło nasze oczekiwania. Po kilku godzinach udało się zebrać 15 ciężarówek darów. Wsparcie wolontariuszy w tym czasie było i jest na wagę złota. Dlatego, chociaż w taki symboliczny sposób, chcieliśmy pokazać, jak bardzo doceniamy ich pracę i zaangażowanie – mówi Jakub Berent, zastępca burmistrza Ursynowa. 

Na scenie burmistrz Robert Kempa wręcza podziękowania grupie osób
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Na scenie burmistrz Robert Kempa wręcza podziękowania grupie osób
Na scenie burmistrz Robert Kempa wręcza podziękowania grupie osób
publiczność podczas gali wolontariatu