Wydarzenie

null

Galeria Środek Komiksu: „Skarby”- wernisaż wystawy Asi Wardzińskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.09.2023 18:30 - 25.09.2023 19:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Od 2011 roku publikuję swoje prace w internecie jako „cozazycie” lub „cozazycko”, ale swoje pierwsze komiksy wydałam dopiero 10 lat później. Tematyka tych krótkich, zazwyczaj kilkunastostronicowych historii jest bardzo różna – od pokręconych opowieści o magicznych przygodach przez historie o miłości czy poruszające tematykę zdrowia psychicznego. Wstęp wolny.

Na wystawie znajdą się gotowe plansze komiksowe, ale także szkice i rysunki koncepcyjne pokazujące mój proces twórczy. Za każdym skończonym komiksem kryje się dużo więcej pracy niż to co widzimy jako ostateczny „produkt”. Patrząc na rysunki innych widzimy zazwyczaj tylko efekt końcowy, a nie widzimy wszystkich szkiców, próbek, pierwszych wersji, czyli tego co miało wpływ na efekt końcowy, ale zazwyczaj pozostaje dla odbiorców niedostępne. Sama uwielbiam patrzeć na rysunki z procesu powstawania jakiegoś dzieła i na szkicowniki innych tworzących osób, więc mam nadzieję, że mój proces też będzie dla kogoś interesujący.

Poza samodzielnie wydanymi komiksami kilka moich prac było opublikowanych w zinach („Dreszczyk”, „Advent”, „Queer erotica”). Przez kilka lat studiowałam na ASP w Łodzi, kolejne kilka lat byłam związana z branżą animacji lalkowej i 2d, a obecnie jestem bibliotekarką we wspaniałej łódzkiej Mediatece. Poza tymczasem robię tatuaże i piszę piosenki na ukulele.

25.09-6.12.2023 Czas trwania wystawy.