Wydarzenie

null

Galeria Środek Tkaniny - Chromoterapia, Justyna Zawadzka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.11.2023 18:30 - 23.11.2023 19:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Nie ma smutnych kolorów. Są tylko smutni ludzie z obniżonym nastrojem i niechęcią działania. Takim emocjom zdecydowanie sprzyjają listopadowe szarości pejzażu Mazowsza. Zapraszamy na wernisaż 23.11. w czwartek, na godz. 18.30. Wstęp wolny.

Koincydecja burych kolorów z minorowym nastrojem jest naukowo udowodniona, a więc ucieczka w świat intensywnych, czystych barw może mieć moc uzdrawiania.

Korzystam z tej wiedzy łącząc skrawki jedwabiu w zestawieniach energetyzujących kolorów. Tkaniny o barwach odważnych i mocnych wymuszają niejako porzucenie malkontenctwa i bierności.

Delikatny jedwab jest lekki a zarazem mocny. O tym wszystkim przekonacie się na wystawie. To działa!

Justyna Zawadzka urodzona w Warszawie. Od lat 80-tych mieszka w Brwinowie.

Dyplom architekta na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej z wystawiennictwa pod kierunkiem prof. Jerzego Hryniewieckiego. Architektka, projektantka wnętrz i form przemysłowych. Pracowała w IWP, a po 1989 we własnej firmie projektowej.

Od 40 lat tworzy tkaniny artystyczne wykorzystując naturalne włókna (wełna, len, jedwab). Techniką kolażu z dodatkiem piór ptasich i liści kreuje obrazy jedwabne. Wystawiała m.in. w Paryżu, Warszawie, Krakowie.