Wydarzenie

null

Galeria Środek Tkaniny „Troposfera” – wernisaż Ewy Łukiewskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
05.09.2023 18:30 - 05.09.2023 19:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Impulsem do tworzenia moich nowych tkanin była praca dydaktyczna z dziećmi, w tym rysunki mojego 7-letniego wnuka. Dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię. Zachwyciło mnie bogactwo kolorów, przeróżnych plam i wzorów, dziwnych kształtów, niesamowitych przestrzeni, niewyobrażalnych skojarzeń i posługiwanie się różnorodnymi technikami plastycznymi. Zapraszamy na wernisaż 5.09. godz. 18.30. Wstęp wolny.

Przetworzyłam te niesamowite inspiracje w tkaninę. Praca ma być kolorowa jak dziecięce malunki, stworzona z przeróżnych pasmanteryjnych materiałów, nie tylko nici i wełny, aby urozmaicić efekt i przybliżyć się do dziecięcej wyobraźni.
 
Ewa Łukiewska – studiowała w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni tkaniny artystycznej prof. Józefy Wnukowej. Jej twórczość koncentruje się wokół malarstwa, tkaniny i sztuki papieru. Długoletnie doświadczenie w materii tkackiej daje artystce możliwość tworzenia autorskich technik i rozwiązań. Poza powyższymi działaniami zajmuje się edukacją plastyczną na różnych poziomach wiekowych. Bierze udział w plenerach i sympozjach w zakresie sztuki. Prezentowała swoje prace podczas licznych (350) ekspozycji zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych wystawach i konkursach. Jej prace znajdują się w licznych zbiorach muzealnych w Polsce oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.