Wydarzenie

null

Galeria Środek Widzenia „Sleepyhead” – Kamil Węgliński

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.09.2023 18:30 - 14.09.2023 19:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

W projekcie Sleepyhead zestawiam archiwalne zdjęcia rodzinne z nocnymi krajobrazami warszawskiej dzielnicy Ursynów. Archiwum zawiera zdjęcia z Antoniowa, położonej na Podkarpaciu wsi, z której pochodzi mój śp. dziadek oraz Lublina, gdzie wychowała się moja mama. Wstęp wolny.

Wychowałem się i spędziłem większość dotychczasowego życia na Ursynowie. Nocne zdjęcia przywołują zapamiętany obraz nocnego życia dzielnicy. Obraz kreowany przez lata dorastania oraz wspomnienia takie jak przeciągające się do rana letnie spacery czy zimowe wyjścia w plener mimo absurdalnie niskich temperatur. Nocne przechadzki były dla mnie czasem nowych przeżyć, przemyśleń i poszukiwań swojego miejsca na ziemi. Nocne krajobrazy różnie kojarzonej dzielnicy przywołują we mnie najprzyjemniejsze i najgorsze wspomnienia z czasów dorastania.

Archiwalne zdjęcia portretują zupełnie mi obce wydarzenia z życia mojej rodziny sprzed wielu lat. Mimo odległego czasu i braku znajomości tamtych chwil patrzę na nie z przekonaniem, że tworzą część mnie, mojej historii kontynuowanej w Sleepyhead nocnymi krajobrazami. Sleepyhead to opowieść o czasie dorastania, budowaniu charakteru i kształtowaniu się człowieka oraz o poszukiwaniu korzeni, tych głęboko zakopanych i tych, które wyraźnie sterczą nad ziemią.