Wydarzenie

null

„Gorbaczow. Raj” w „Alternatywach” – pokaz z prelekcją Anny Łabuszewskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
05.04.2022 19:00 - 05.04.2022 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na specjalny pokaz filmu dokumentalnego Witalija Manskiego pt. „Gorbaczow. Raj”. Pokazowi będzie towarzyszyć prelekcja Anny Łabuszewskiej, publicystki związanej z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Michaił Gorbaczow, 89-letni ostatni lider Związku Radzieckiego, przyjmuje w swoim domu reżysera Witalija Manskiego. W lekkim stylu prowadzą rozmowy o poważnych sprawach. Gorbaczow doprowadził do upadku imperium komunistycznego i tektonicznych zmian na świecie, lecz własny naród oskarża go o odebranie mu dumy. Z takim ciężarem samotny stary człowiek żyje w luksusowej rezydencji na przedmieściach Moskwy, wspominając swoją żonę Raisę i czasy, które zmieniły świat.

Polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Bilety w cenie 10/15 zł do nabycia w recepcji „Alternatyw” i online.

Zdjęcie zostało wykonane w ciemnym wnętrzu staroścwieckiego pokoju. Z prawej strony stoi mężczyzna w podeszłym wieku, który wspiera się ręką o oparcie krzesła.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.