Wydarzenie

null

Gry planszowe dla dzieci w spektrum autyzmu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.06.2023 10:00 - 24.06.2023 16:00
Urząd Dzielnicy Ursynów, sala 136, al. KEN 61, 02-777 Warszawa
Na białym tle znajdują się cztery pionki do gry w gry planszowe w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim. Pionki są ustawione w rzędzie a przed nim znajduje się kostka do gry.

Stowarzyszenie Topory zaprasza w najbliższą sobotę, 24 czerwca, na niezapomniane popołudnie z grami planszowymi. W godzinach 10.00-16.00 zapraszamy do Urzędu Dzielnicy Ursynów (sala 136) dzieci w spektrum autyzmu, w wieku od 6 do 14 lat, wraz z opiekunami, do wspólnej zabawy pod opieką specjalistów z Fundacji Synapsis.

Gry planszowe to bardzo dobra pomoc przy kształtowaniu charakteru dziecka. Pomagają w skupieniu uwagi i mobilizują do koncentracji. Rozwijają również zdolność logicznego myślenia oraz kształtują umiejętność łączenia związków przyczynowo skutkowych. Przede wszystkim zaś są dobrą zabawą łączącą "przyjemne z pożytecznym".

Partnerami wydarzenia są: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawa, Fundacja Synapsis oraz sklep "Przyczółek, miejsce dla graczy".

Stowarzyszenie Topory to kreatywna i dobrze zorganizowana grupa ludzi (działająca od 30-tu lat) współtworząca, a często kreująca wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, nastawione na promocję fantastyki oraz gier fabularnych i planszowych.

Plakat do wydarzenia.