Wydarzenie

null

„Gunda” w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.09.2021 19:00 - 27.09.2021 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy, Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Dotykające najbardziej palących problemów współczesności filmy nagrodzone na festiwalu w Berlinie, mądre kino młodzieżowe z najwyższej półki, a może pełna empatii próba spojrzenia na rzeczywistość z punktu widzenia… świni? Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na pokazy filmowe, które odbędą się w ostatniej dekadzie września.

Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera Kossakowskiego obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia: niezgrabne wspinaczki po potężnym ciele matki, by sięgnąć do pełnego mleka sutka; przepychanki przy śniadaniu i radosne taplaniny w błocie. Kamera pracuje na wysokości zwierzęcych oczu, więc i my przyjmujemy perspektywę prosiaków i ich mamy, a z czasem także krów i kur, które Kossakowski również filmuje. Każda z pokazanych tu istot ma swój charakter i temperament; swoją fascynującą historię. Przepięknie sfilmowana, czarno-biała „Gunda” tylko pozornie obywa się bez dialogów. Tak naprawdę przez cały czas słyszymy chrumkanie i piski, piania i świergoty, bzyczenie i posapywania. Cały świat ze sobą nieustannie rozmawia, a unikalne dzieło Kossakowskiego pozwala nam to usłyszeć.

Zwiastun: https://bit.ly/3zVSnAt

Bilety: https://bit.ly/3C4d9yF

Na pierwszym planie czarno-białego zdjęcia znajduje się duża świania (ujęta w kadrze od ryjka do połowy tułowia), która dotyka ryjkiem malutkiej świnki odwróconej tyłem.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.