Hackathon "Data for City"– start w najbliższy czwartek

widownia czerwone fotele siedzi kilkadziesiąt osób mężczyźni i kobiety dwóch mężczyzn stoi jeden mówi
Hackathon "Data for City"

W czwartek, 9 listopada, o godzinie 17.00, w sali „Szekspir” w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” (ul. Indiry Gandhi 9) odbędzie się spotkanie rozpoczynające „Data for City” - Hackathon Otwartych Danych w Dzielnicy Ursynów. Zapraszamy na debatę otwierającą „Technologie wspierające zrównoważony rozwój miast”. W ramach wydarzenia, które potrwa do 12 grudnia, przewidziano także 3 konkursy, w których pula nagród wynosi 30.000 zł.

Debata rozpoczynająca – zrównoważone miasto

Temat debaty to „Technologie wspierające zrównoważony rozwój miast”. Najważniejsze pytanie, które będziemy zadawać brzmi – czy ważne jest osiągniecie statusu zrównoważonego miasta?

- Zrównoważony rozwój miast to ogromne wyzwanie na najbliższe lata. To zadanie, o którym nie tylko warto, ale trzeba rozmawiać. Podczas debaty uczestnicy podzieleni na dwa zespoły „samorząd” i „technologie” będą mieli okazję przedstawić swoje wnioski oraz pomysły -  mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Uczestnicy debaty zostali podzieleni na dwa zespoły: Samorządy i Technologie.

Skład zespołu Samorządy:

1. Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza
  2. Jacek Brzezinka – członek Zarządu Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii
  3. Władysław Kondratowicz – dyrektor Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego
  4. Marcin Jakubowski – burmistrz Mińska Mazowieckiego
  5. Piotr Siniakowicz – burmistrz Siemiatycz

Skład zespołu Technologie:

1. Katarzyna Wszoła – dyrektor Innowacji, Veolia
  2. Andrzej Dulka – prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
  3. Sebastian Drzewiecki – prezes SoftServe
  4. Przemysław Zakrzewski – dyrektor Centrum Rozwoju, ABB
  5. dr Sebastian Grabowski – ekspert IoT, Smart City, założyciel kanału Miasto-Miasto

Dyskusja/debata będzie nawiązywać do debaty oxfordzkiej, z nieco zmienionymi zasadami na potrzeby inauguracji ceremonii otwarcia projektu.

Wspólna Inicjatywa Fundacji ArchitectsPL i Urzędu Dzielnicy Ursynów

Hackathon "Data for City" to inicjatywa, która idealnie wpisuje się w strategię tworzenia innowacyjnego i przyjaznego miasta. Naszym głównym celem jest umożliwienie mieszkańcom współtworzenie rozwiązań, które usprawnią funkcjonowanie dzielnicy, wykorzystując otwarte dane jako źródło inspiracji.

To także okazja dla wszystkich mieszkańców, studentów, przedsiębiorców i kreatywnych umysłów, aby zaangażować się w rozwijanie naszej dzielnicy. To doskonała okazja do wykorzystania swoich umiejętności i pomysłowości w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań.

To już druga edycja wydarzenia.

Konkursy dla kreatywnych i innowacyjnych

Hackathon "Data for City" odbędzie się w dniach 09.11 - 12.12.2023 roku i obejmie kilka etapów, w tym spotkania ekspertów z mieszkańcami oraz uczniami szkół podstawowych i średnich. Pula nagród to 30 000 zł. W ramach wydarzenia przewidziano 3 konkursy: stworzenie aplikacji w oparciu o otwarte dane (studenci, mieszkańcy, uczestnicy pełnoletni), przygotowanie makiety lub prezentacji inteligentnego miasta (uczniowie szkół średnich), stworzenie koncepcji innowacyjnego miasta (uczniowie szkół podstawowych).

Partnerstwo dla rozwoju

Duże znaczenie ma zaangażowanie Urzędu m.st. Warszawy, które jest ważnym elementem w rozwoju i modernizacji naszej dzielnicy. Również współpraca przy okazji hackathonu z takimi partnerami jak Veolia, SoftServe oraz Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) otwiera nowe możliwości i stwarza warunki do tworzenia jeszcze bardziej zaawansowanych i efektywnych rozwiązań.

Współorganizatorzy i partnerzy wspierają naszą inicjatywę w różnych dziedzinach, dostarczając wiedzę, badania, zasoby oraz wsparcie ekspertów. Dzięki ich zaangażowaniu możemy zapewnić uczestnikom wyjątkowe możliwości i atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji oraz harmonogram wydarzeń dostępne są na stronie internetowej:
www.dataforcity.pl

Zachęcamy także do śledzenia profilu UrsynLab - Przedsiębiorczy Ursynów, na którym będą na bieżąco publikowane informacje dotyczące tego wydarzenia.