null

Hackathon Otwartych Danych - 14 grudnia poznamy zwycięzców!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kończymy cykl wydarzeń „Data for City - Hackathon Otwartych Danych w Dzielnicy Ursynów”. W środę, 14 grudnia, o godzinie 17.00 zapraszamy do sali Szekspir w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” (ul. Indiry Gandhi 9) na wręczenie nagród, podsumowanie oraz oficjalne zakończenie projektu. Ursynów jest pierwszą dzielnicą w Warszawie organizującą tego typu wydarzenie. Do walki o nagrody, których pula wynosi 40 000 zł, zgłosiło się 16 zespołów projektowych.

- Za nami blisko miesiąc inspirujących wydarzeń, które łączy jeden wspólny cel - poszukiwanie rozwiązań cyfrowych, które rozwiązują problemy mieszkańców, urzędu oraz miasta. Zainteresowanie naszym wydarzeniem oraz zgłoszenie się 16 zespołów projektowych to dowód na to, że jest potencjał na innowacje i kreatywne pomysły. Wszystkim zaangażowanym dziękuję, że programujecie z nami zmiany w mieście – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Miesiąc inspirujących wydarzeń

Cykl wydarzeń „Data for City - Hackathon Otwartych Danych w Dzielnicy Ursynów” rozpoczął się 8 listopada. Po debacie samorządowców odbyły się trzy spotkania merytoryczne programistów z Mentorami, dwa z pracownikami urzędu oraz kilka dotyczących bieżącej realizacji projektu.

Pierwsze tego typu wydarzenie

Celem inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów jest stworzenie przez uczestników konkretnych, działających aplikacji (mobilnych, www, z własnym interfejsem) lub innych rozwiązań cyfrowych, które z wykorzystaniem otwartych danych, rozwiązują problemy mieszkańców, miasta oraz urzędu. Aktywność realizowana jest w formule  Hackathonu, a więc wydarzenia skierowanego do programistów, podczas którego uczestnicy stają przed zadaniem zdefiniowania i rozwiązania określonego problemu.

Pula nagród wynosi 40 000 zł:

  • 1 nagroda - 20 000 zł
  • 2 nagroda - 12 000 zł
  • 3 nagroda - 8 000 zł

Dodatkowe informacje na stronie www.dataforcity.pl

Zachęcamy także do śledzenia profilu Przedsiębiorczy Ursynów, na którym będą na bieżąco publikowane informacje dotyczące tego wydarzenia.