Wydarzenie

null

Hip-hop szansą - Vienio

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.06.2023 18:00 - 30.06.2023 19:00
UCK "Alternatywy", Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Cieszący się niesłabnącą popularnością cykl spotkań, podczas których rozmawiamy z twórcami kultury hip-hopu: raperami, didżejami, producentami. Naszym gościem będzie Vienio, właśc. Piotr Więcławski – polski raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser, dziennikarz radiowy i aktor. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych. Uzyskał także dwukrotnie nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Od 2006 wraz z członkami zespołu Molesta Ewenement prowadzi wytwórnię muzyczną Respekt Records, wcześniej był związany z firmą Baza Lebel. Ponadto współtworzył duet wraz z Pelsonem, czego efektem była trylogia "Autentyk". Druga płyta z serii przyniosła mu kolejną nominację do Fryderyka.

Od 2010 prowadzi solową działalność artystyczną, a od 2011 występuje wraz z rapocore’owym zespołem Way Side Crew. Był także członkiem składu Klima, wraz z Chadą, Kaczym i Włodim. Ponadto współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in.: Wzgórze Ya-Pa 3, Schizma, Cool Kids of Death, DJ 600V, Fu, O.S.T.R., DJ Decks, Mor W.A., Olsen, Maleo Reggae Rockers, Tede, Vavamuffin, Pezet, Małolat, Łona, Fokus oraz L.U.C.

Jako dziennikarz radiowy związany ze stacją Roxy FM, w której współprowadzi autorską audycję "Wysypisko".

W 2011 został sklasyfikowany na 19. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu "Machina".

Wystąpił w filmie dokumentalnym z 2006, poświęconym Stanisławowi Grzesiukowi pt." Grzesiuk. Chłopak z ferajny". W 2016 wziął udział w programach rozrywkowych: "Agent – Gwiazdy" i "Top Chef. Gwiazdy od kuchni".

Wejściówki są dostępne w recepcji “Alternatyw” oraz online.

Plakat do wydarzenia.