Wydarzenie

null

Holland Biografia od nowa spotkanie z Agnieszką Holland i Karoliną Pasternak

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.03.2022 19:00 - 17.03.2022 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Już w czwartek 17 marca o 19:00 w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” odbędzie się spotkanie z wybitną reżyserką Agnieszką Holland i cenioną dziennikarką filmową Karoliną Pasternak. Spotkanie będzie poświęcone znakomitej książce „Holland. Biografia od nowa”. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.

Żadna polska reżyserka nie odniosła tak wielkiego sukcesu jak Agnieszka Holland. Jest ikoną i – jak czasem mówią o niej młodsi – matką chrzestną całego pokolenia filmowców. Lecz dopiero w książce „Holland. Biografia od nowa” odsłania prawdę o swoim życiu. Jak się pracowało i tworzyło w męskim świecie kina? Jak wyglądało jej dzieciństwo po tragicznej śmierci ojca? Dlaczego spośród wielu utalentowanych polskich filmowców właśnie ona zrobiła karierę na Zachodzie? Jak odnalazła się w Paryżu jako samotna matka – uchodźczyni?

Dziennikarka filmowa Karolina Pasternak dzięki niezwykłej relacji z Agnieszką Holland stworzyła pełną nieznanych i zaskakujących faktów biografię wybitnej reżyserki. O tym wszystkim porozmawiamy podczas spotkania z „Alternatywach”, które poprowadzi dziennikarka Patrycja Wanat.

Książkę opublikowało Wydawnictwo Znak.Bezpłatne wejściówki można pobrać w recepcji „Alternatyw” oraz online.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.