I Puchar Burmistrza Ursynowa w Karate Tradycyjnym

Dokładnie 102 zawodników wzięło udział w zawodach, które odbyły się w sobotę, 26 listopada. Karatecy z naszej dzielnicy oraz zaproszonych klubów z Mazowsza walczyli o Puchar Burmistrza w Karate Tradycyjnym. Teraz czekamy na Pucharu Świata Dzieci i mocno trzymamy kciuki.

Pojedynki rozgrywane były w grupach wiekowych A-D (2015 r. i młodsi – 2009 r.) w konkurencjach kata (układy) oraz kumite (walka), z podziałem na stopnie zaawansowania (w sumie prawie 30 konkurencji). Zawody odbyły się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, który jest „domem” Akademia Sportu i Karate w Warszawie, prowadzonej przez siedmiokrotną mistrzynię świata Justynę Marciniak.

Zawody dla części startujących są jednym z etapów przygotowań do Pucharu Świata Dzieci, który w dniach 10-11 grudnia odbędzie się w Lublinie. Nagrody zawodnikom podczas uroczystej dekoracji wręczał zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski, dyrektor DOK-u Beata Rusinowska oraz Prezes Akademii Sportu i Karate w Warszawie Justyna Marciniak.

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Sportu i Karate w Warszawie. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Partnerami są: Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Mazowiecki Związek Karate Tradycyjnego.