Wydarzenie

null

IMA | Komoco Company, Włochy. XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.10.2023 19:00 - 14.10.2023 20:30
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

IMA to sztuka mówiąca o maskach, za którymi kryją się ludzkie uczucia, o bagażu dźwiganym przez życie, który niczym w rytuale bezustannie rozpakowujemy i sortujemy.

W spektaklu włoska choreografka Sofia Nappi pokazuje, jak ambitnie planujemy przyszłość lub jak uparcie trzymamy się przeszłości, a co za tym idzie jak rzadko stajemy pośrodku chwili. To właśnie życia w teraźniejszości szukają na scenie postaci z pomarszczonymi twarzami i poruszającymi się w tańcu, zwinnymi ciałami. W fizycznym doznaniu tańca, pantomimy i gestu bohaterowie uwalniają się od masek i wspomnień, aby stać się jednością z samymi sobą.

Sofia Nappi jest choreografką, tancerką, dyrektorką artystyczną i współzałożycielką Komoco Theatre. Dzięki swoim spektaklom zdobyła nagrodę Introdans Partner Award 2021 na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Duetów w Rotterdamie, a także pierwszą nagrodę krytyków i nagrodę produkcyjną Tanja-Liedtke-Stiftung na 35. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze 2021.

Bilety (35 zł) są dostępne w recepcji „Alternatyw” i online.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści