null

Inauguracja Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dyrektor Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” Krzysztof Czubaszek, Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Robert Kempa, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Klaudiusz Ostrowski oraz Przewodnicząca Komisji Kultury, Komunikacji Społecznej i Przedsiębiorczości Olga Górna
Autor: UCK

Już w weekend 17-19 września 2021 r. odbędzie się uroczyste otwarcie Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. W programie między innymi koncerty Płomienia 81, Ani Rusowicz, Krzysztofa Zalewskiego, a także przedstawienia Teatru Baj i Teatru Syrena. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ursynów to kolebka rapu. W programie inauguracji „Alternatyw” nie mogło więc zabraknąć koncertu ikony gatunku – duetu Płomień 81, którego członkowie, Pezet i Onar, wielokrotnie podkreślali swoje ursynowskie korzenie. „Powiedz na osiedlu”, że Płomień gra na placu przed „Alternatywami” 17 września o 20.00. 

Następnego dnia, 18 września, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza na występy gwiazd muzyki popularnej. O 18.00 wystąpi czerpiąca z bigbitu Ania Rusowicz, a o 19.30 na scenie pojawi się największy zwycięzca ostatniej gali Fryderyków – energetyczny i elektryzujący Krzysztof Zalewski.  
18 września to także dzień otwarty w „Alternatywach”. Start o 12.00 na scenie przed wejściem głównym. Także o 12.00 w salach edukacyjnych UCK "Alternatywy" rozpoczną się zajęcia próbne – będą one przedsmakiem oferty, z którą ruszy od początku października. O 13.00 UCK "Alternatywy" zaprasza do specjalnych namiotów edukacyjnych przed wejściem głównym, w których odbędą się zajęcia naukowe, cyrkowe, rękodzieła i wiele innych. Z kolei o 14.00 na scenie tuż obok wejścia głównego rozpocznie się koncert „Bajkowe piosenki”, w programie którego znalazły się utwory z filmów i bajek dla dzieci. Po koncercie wystąpi Teatr Pantomimy Mim
z przedstawieniem „Pan i Pani O!”. 


Ostatni dzień weekendu otwarcia „Alternatyw” upłynie pod znakiem sztuki teatralnej.
19 września o 11.00 Teatr Baj wystawi w sali kameralnej spektakl dla dzieci „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”, a wieczorem, o 18.00, zespół Teatru Syrena zagra na scenie teatralno-koncertowej przebojowe przedstawienie muzyczne „Rodzina Addamsów”. Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będzie można pobrać 18 września, podczas dnia otwartego.


To jednak nie koniec wydarzeń, które zespół „Alternatyw” przygotował na drugą połowę września. W ostatnim tygodniu miesiąca odbędą się koncerty i spotkania literackie, o których UCK "Alternatywy" poinformuje już wkrótce. 

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” stanie się nowym miejscem spotkań, rozmów oraz tworzenia więzi. Planowane są koncerty, pokazy filmowe i przedstawienia teatralne. Nie zabraknie zajęć muzycznych, tanecznych i performatywnych, a także zajęć z zakresu kultury wizualnej i edukacji ekologicznej. UCK "Alternatywy" chce, aby oferta była magnesem dla wszystkich warszawiaków, a także – dla gości stolicy.
 
Otwarcie Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” jest częścią Inauguracji Roku Kulturalnego 2021/2022 na Ursynowie. 
 
Przez cały weekend otwarcia na terenie obok Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” będzie czynny punkt szczepień przeciw COVID-19.          

Zachęcamy do śledzenia komunikatów w mediach społecznościowych (facebook.com/alternatywy.art)

Inauguracja Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” - Warsztaty z edukacji kulturalnej 18 września 2021 r.