null

„Internet Work CAFE (Ukraine)” otwarty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Internet Work CAFE (Україна)” відкритий

W środę (9 marca) w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów został otwarty punkt „Internet Work CAFE (Ukraine)” dedykowany uchodźcom z Ukrainy. Punkt działa w godzinach 8.00 – 16.00. To miejsce, w którym mogą uporządkować swoje sprawy związane z szeroko pojętą pracą. Dostęp do komputera z drukarką pozwala na przygotowanie CV lub dokumentów niezbędnych do podjęcia pracy, a także znalezienie niezbędnych informacji i ofert zatrudnienia.

Możliwość skorzystania z WiFi przy pomocy własnego laptopa umożliwi świadczenie np. pracy zdalnej. 

W sali konferencyjnej ursynowskiego urzędu (al. Komisji Edukacji Narodowej 61, sala nr 136, I piętro), która została przekształcona w przestrzeń coworkingową, osoby zgłaszające się do „Internet Work CAFE (Ukraine)” mogą:

  • skorzystać z komputerów podpiętych do Internetu
  • wydrukować, zeskanować lub skserować dokumenty
  • skorzystać z biurek do pracy lub spotkań o charakterze zawodowym 
  • doładować smartfona lub inny sprzęt elektroniczny
  • skorzystać z kącika z kawą, herbatą i wodą
  • zająć się sprawami zawodowymi, gdy ich dzieci bawią się w kąciku zabaw.

Na miejscu pojawią się również ogłoszenia lokalnych pracodawców, chcących zatrudnić osoby, które uciekły przed koszmarem wojny w Ukrainie. 

W punkcie pomocą będą służyć urzędnicy oraz wolontariusze. 

W przypadku, gdyby ktoś chciał pomóc jako wolontariusz w prowadzeniu punktu lub w inny sposób wesprzeć jego funkcjonowanie, prosimy o kontakt pod adresem przedsiebiorczosc@ursynow.pl

Przedsiębiorcy mogą przesłać swoje oferty pracy

Przedsiębiorcy mogą przesyłać dedykowane uchodźcom oferty pracy na adres przedsiebiorczosc@ursynow.pl. Propozycje zostaną wydrukowane i będą dostępne dla osób odwiedzających „Internet Work CAFE (Ukraine)”. W razie potrzeby w przygotowanym punkcie przedsiębiorcy będą także mogli spotkać się z potencjalnymi pracownikami.

Zachęcamy ursynowskich przedsiębiorców do śledzenia oficjalnego profilu Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy dotyczącego przedsiębiorczości - Przedsiębiorczy Ursynów | Facebook

Dzielnicowy punkt informacyjny dla uchodżców

„Internet Work CAFE (Ukraine)” jest uzupełnieniem oferty dzielnicowego punktu informacyjnego, który działa w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od 4 marca br. (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00 oraz w soboty w godz. 10.00 – 14.00, tel. 22 443 71 10, 22 443 85 38).

Plakat PL

Plakat UK

 

 

 

Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy
 

 

 

Kącik dla dzieci w Urzędzie. Kolorowe stoliki, kostki do siedzenia ustawione w koło.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Stanowiska do pracy przy komputerze w urzędzie
Stoliki spotkań w budynku urzędu. Na zdjęciu cztery stoliki w kolorze drewna, przy każdym szare krzesło, podłoga drewniania.
Stanowska do pracy z własnym komputerem w urzędzie. Na zdjęciu dwa duże drewniane stoliki oraz osiem szarych krzeseł. Drewniana podłoga i ściany.