null

Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać w prawym dolnym rogu inżyniera w białym kasku ubrany w niebieska koszulę i żółta kamizelkę, stoi tyłem i patrzy na budowę i żurawie które stanowią tło

Budujesz dom i masz pytania? Czeka Cię remont i masz wątpliwości dotyczące jego przebiegu? Potrzebujesz porady z zakresu prawa budowlanego? Na te zagadnienia bezpłatnie odpowiedzą eksperci podczas drugiej edycji Dni Otwartych Inżyniera Budownictwa organizowanych przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Do Urzędu Dzielnicy Ursynów zapraszamy 11 października (wtorek), w godz. 14.00 – 18.00.

Od września do listopada w różnych regionach kraju odbywają się bezpłatne konsultacje dla wszystkich Polaków. Podczas tych spotkań indywidualni inwestorzy, którzy planują zakup działki, budowę domu lub remont mieszkania, właściciele nieruchomości oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych mogą porozmawiać z inżynierami budownictwa. Zakup ziemi, procedury prawne związane z budową domu, wybór kierownika budowy, materiałów i technologii, to jedne z kwestii, w których będą doradzać inżynierowie.

To już kolejny raz kiedy wychodzimy do społeczeństwa, ponieważ wiemy, że dla wielu osób procedury prawne związane z budową własnego domu, wybór odpowiednich materiałów i rozwiązań technologicznych lub oszacowanie kosztów remontu wieloletniego budynku stanowi w tej chwili duże wyzwanie. W obliczu rosnących cen materiałów i energii doprowadzenie inwestycji do końca jest jeszcze trudniejsze. A my jesteśmy od tego, aby doradzić. Wiemy jak budować solidnie, bezpiecznie i na długie lata. Doradzimy też jak zmodyfikować i dostosować rozpoczęte już prace budowlane do obecnej sytuacji na rynku – mówi Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Organizując tego typu wydarzenie, inżynierowie budownictwa chcą nie tylko ułatwić Polakom podjęcie kluczowych podczas takich inwestycji decyzji, ale także pomóc im uniknąć błędów. Lepiej skorzystać z fachowej pomocy podczas indywidualnego spotkania niż przeszukiwać na przykład fora internetowe, nie mając pewności, czy zamieszczona tam porada została przygotowana przez eksperta.

W całym kraju przygotowano ponad 90 bezpłatnych punktów konsultacyjnych. W Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 konsultacje odbędą się we wtorek, 11 października, w godz. 14.00 – 18.00, w Sali 136 im. J. U. Niemcewicza na I piętrze.

Szczegóły na stronie www.piib.org.pl/dzieninzyniera  

Załączniki: