IV Bezalkoholowy Piknik Motocyklowy za nami

5 września 2015 r. na terenie zielonym przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Ursynów  odbył się IV Bezalkoholowy Piknik Motocyklowy. Głównym celem imprezy była popularyzacja bezpieczeństwa na drodze, wśród motocyklistów i innych użytkowników dróg – w tym przede wszystkim zasady naczelnej: trzeźwości na drodze. Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z klubami motocyklowymi  The Irons MC Poland oraz Boruta MC Poland). W przedsięwzięcie zaangażował się również Zarząd Dróg Miejskich, Fundacja jednym Śladem, Policja i Straż Miejska. W czasie wydarzenia można było zobaczyć bardzo interesujące, pokazy stuntu motocyklowego i jazdy Freestyle, pokazy pierwszej pomocy oraz pokazy kaskaderskie z wykorzystaniem profesjonalnej odzieży dla motocyklistów. Dużym zainteresowaniem cieszył się spacer w alkogoglach – okularach symulujących stan po spożyciu alkoholu. Jak co roku, w programie imprezy znalazła się również parada motocyklowa: głównymi ulicami Ursynowa przejechała kolumna złożona z kilkudziesięciu motocyklistów. Przez cały czas trwania pikniku odbywały się  konkursy dla dzieci – główną atrakcją było ogromne miasteczko zabawek pneumatycznych. Najmłodsi mogli także wykonać przejazd w przygotowanym przez Straż Miejską miasteczku ruchu drogowego. Na terenie pikniku przez cały czas działał punkt do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kilkukrotnie odbywały się pokazy ratownicze organizowane przez Fundację Jednym Śladem. Pokazy ratowniczo – gaśnicze zorganizowała straż pożarna, informacji udzielała także na specjalnie przygotowanym stoisku Policja. Podczas wydarzenia funkcjonował mobilny punkt oddawania krwi  - dzięki ofiarności mieszkańców dzielnicy Ursynów zebrano 23 litry.
Zobacz galerię (47 zdjęć)