null

IV Bieg Ursynowa (19.06.2010 r.)

Drukuj otwiera się w nowej karcie

IV Bieg Ursynowa okazał się świętem nie tylko dla biegaczy, lecz także dla... rolkarzy, którzy w tym roku ścigali się ze sobą w nowej konkurencji. Ursynowskie ulice zapełniły się 19 czerwca aż 1700 uczestnikami wydarzenia (których w zeszłym roku było niespełna 500!), a poza rywalizacją sportową nie zabrakło okazji do poznania polskich gwiazd sportu i rekreacji w świetnym towarzystwie.

Bieg standardowo rozpoczynał się pod Urzędem Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Przed startem każdy dobry biegacz musi oczywiście się rozgrzać – a w tym roku nasi uczestnicy mogli to robić pod naprawdę profesjonalnym okiem. Do wysiłku przygotował naszych biegaczy Marcin Urbaś, lekkoatleta i wielokrotny zwycięzca biegów na 200 metrów, a później sam wystartował w Biegu!

Do tegorocznego Biegu Ursynowa zgłosili się mieszkańcy nie tylko Warszawy, lecz także różnych polskich miast, m.in. Mińska Mazowieckiego,  Wrocławia i Białegostoku. Biegli również reprezentanci innych państw: Białorusi, Ukrainy, a nawet… Kenii! Szczególnymi gośćmi wydarzenia były medalistki Igrzysk w Vancouver w łyżwiarstwie szybkim – Luiza Złotkowską i Katarzyna Woźniak oraz mistrz świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim Artur Nogala. To doborowe towarzystwo sprzyjało motywacji i biciu życiowych rekordów, ale IV Bieg Ursynowa był przede wszystkim świetną okazją do rekreacji. Wśród biegaczy dostrzec można było zakochanych trzymających się za ręce, dyskutujących przyjaciół, młodych rodziców biegnących razem z dziećmi w wózkach… Sportowcom dopisała ponadto niezbyt upalna pogoda i słońce, które schowało się za chmurami.

W IV Biegu Ursynowa niezwyciężony okazał się Ihar Tsetserukov z Białorusi, który z dystansem poradził sobie w zaledwie 14 minut i 21 sekund. Spośród kobiet najszybsza była natomiast Agnieszka Ciołek z Wrocławia, która pokonała trasę w 16 minut i 21 sekund.

Po wysiłku na wszystkich biegaczy czekała zasłużona rekreacja. Na sportowców czekały liczne atrakcje, które zorganizowano pod Kopą Cwila z okazji Dni Ursynowa.

Życzymy naszym uczestnikom samych szerokich tras i spotkania na kolejnej edycji w 2011 roku!

WYNIKI IV BIEGU URSYNOWA W ZAŁĄCZENIU PONIŻEJ.    
Zobacz galerię (23 zdjęć)

Załączniki: