null

Jak bajki, to tylko na trawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu znajduje się grupa dzieci i rodziców siedzących na trawie i oglądających przedstawienie.

Letni cykl „Bajki na trawie” rozpocznie się 9 lipca. W sumie w lipcu i sierpniu planowanych jest 8 spektakli dla najmłodszych na terenie Olkówek i w Parku Przy Bażantarni. Będzie kolorowo, ekologicznie, ciekawie i inspirująco. Start o godz. 13.00. Wstęp wolny.

- To idealny pomysł na niedzielne rodzinne popołudnie. Każda bajka to piękne widowisko, ale także lekcja przyjaźni, empatii, czy tolerancji. Mam nadzieję, że w tym roku będą cieszyły się tak dużym powodzeniem, jak w latach poprzednich – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski. 


Zaczynamy na terenie Olkówek w niedzielę, 9 lipca, o godz. 13.00, bajką „Zaczarowani Bracia”. Teatr BAZA opowie o sile matczynej miłości i dążeniu do celu. Pewnego dnia Teoś i Jerzyk zostają przemienieni w drzewa za sprawą przebiegłej Baby Jagi. Ich matka – Wasylisa - wyrusza na poszukiwanie synów. Spektakl pozwala młodszym widzom rozróżnić dobro od zła. Uczy przy okazji, że warto być niestrudzonym i odważnym, a przy tym dobrym i szlachetnym. 

Kolejne zaplanowane spektakle: 

16 lipca, godz. 13.00 - Czerwony kapturek, Teatr Scena 96 - Park Przy Bażantarni
Spektakl nawiązuje do najlepszych przedstawień teatru lalek, poprzez oprawę scenograficzną. Wykonana została według projektów Jana Zielińskiego (znanego plastyka łódzkiego) - składa się z barwnych i funkcjonalnych dekoracji oraz około piętnastu kukieł. Znana historia opowiedziana z niekonwencjonalnym finałem.


23 lipca, godz. 13.00 - Cmok.Smok, Teatr Scena 96 - teren Olkówek
Autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza. Jest tu król i królewna, dzielny szewczyk i kolorowy, radosny świat. Jest pięknie! Pojawia się jednak smok i niesie ze sobą smutek, brzydotę i złe emocje. Trzeba więc walczyć o piękny i kolorowy świat. 


30 lipca, godz. 13.00 - Wróżka Matylda, Teatr BAZA - Park Przy Bażantarni
Historia Matyldy, która uczy się w szkole dla małych czarodziejów. Jej idolką jest mądry czarnoksiężnik Lukrecjusz, mieszkający w krainie Henhendaleko. Beztroskie życie Matyldy przerywa choroba dziadka. Matylda postanawia wyruszyć w poszukiwaniu Lukrecjusza, by zdobyć różdżkę i za pomocą czarów uzdrowić dziadka. 

UWAGA! W związku z niestabilną pogodą podjęliśmy decyzję o przeniesieniu spektaklu w ramach cyklu „Bajki na trawie”. Spektakl „Wróżka Matylda” zostaje przeniesiony z Parku Przy Bażantarni do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” (sala Bareja) oraz z godz. 13.00 na godz. 14.00.


6 sierpnia, godz. 13.00 - Krawiec Niteczka, Teatr Malutki – teren Olkówek
Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem, który powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie. To rozśpiewany spektakl lalkowy.


13 sierpnia, godz. 13.00 - Szewc Kopytko i kaczor Kwak, Teatr Scena 96 - Park Przy Bażantarni
Na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. To spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego. Aktorzy ze swym wozem pełnym lalek, docierają do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił wciąż psikusy. 


20 sierpnia, godz. 13.00 - Wędrówka Małej Chmurki, Teatr Promyk – teren Olkówek
Fabuła przedstawienia oparta jest na kanwie losów indiańskiego chłopca o imieniu Mała Chmurka. Nasz bohater, aby stać się dorosłym i móc w przyszłości zastąpić swego starego ojca, wyrusza w niebezpieczną prerię. 


27 sierpnia, godz. 13.00 - Czarne i Białe, Teatr Pod Orzełkiem - Park Przy Bażantarni
Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu "Kabaretu Starszych Panów". Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. 

Plakat do wydarzenia.