null

Jak przekuć sportowe hobby w biznes?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UD Ursynów

W piątek, 16 września, o godzinie 18.00 w sali 136 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) odbędzie się spotkanie „Jak przekuć sportowe hobby w biznes?”. To kolejne wydarzenie promujące przedsiębiorczość, tym razem dedykowane wszystkim tym, którzy planują związać swoją aktywność zawodową z tematyką szeroko rozumianego sportu. Wstęp wolny.

Podczas spotkania  praktycy biznesu opowiedzą o swojej zakończonej sukcesem drodze – od zainteresowania sportem, aż do chwili gdy ta aktywność stała się wiodącym działaniem w ich życiu. W czasie dyskusji paneliści pokażą swoją często bardzo ciekawą historię, pokazując w jaki sposób przechodzili kolejne etapy, od sportowego hobby do modelu biznesowego. Opowiedzą o swoich emocjach, przemyśleniach i przełomowych wydarzeniach. Po dyskusji zaplanowano czas na pytania od mieszkańców.

- Zainteresowanie sportem może wiązać się z prowadzeniem biznesu, a tym samym zarabianiu na tym. Dla tych którzy kochają sport, taka „życiowa droga” to niewątpliwe bardzo atrakcyjny pomysł na aktywność zawodową. Liczę też, że dla uczestników spotkania nasza debata będzie źródłem inspiracji, a zdobyte umiejętności i wiedza pozwolą w przyszłości na budowę biznesu o sportowych fundamentach   – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Prelegenci:

Violetta Domaradzka – weganka, biegaczka ultra, eko-zakręcona. Ma na koncie kilkanaście biegów górskich powyżej 100 kilometrów i wiele maratonów. Swoje pasje przełożyła na pracę, dzieląc się z innymi radością biegania i frajdą z roślinnej kuchni. Organizatorka Biegu Wegańskiego i biegu Gorce Ultra-Trail oraz akcji ekologicznej „Zabiegam o czystą Polskę“. Współautorka książki „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin“, która zdobyła tytuł Biegowej Książki Roku oraz „Kuchni dla serca. Zdrowie z roślin“ i przewodnika kulinarnego „Love Vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni“. Formalnie - prezeska Fundacji Run Vegan.

Remek Siudziński - rocznik 1974. Ultrakolarz, czyli pasjonat kolarstwa długodystansowego. Jedyny Polak, który ukończył solo legendarny Race Across America o długości 4800 km. Przedsiębiorca, analityk danych, mówca inspiracyjny, trener ultrakolarstwa. Współorganizator najdłuższego wyścigu kolarskiego w Polsce - Race Around Poland (3600 km). Prywatnie - mąż Małgosi, tata Aliny i Karola.

Wojciech Staszewski  – całe życie pisze: reportaże, teksty dziennikarskie, prozę, zajmuje się też komunikacją. Żyje bieganiem – zaliczył 70 maratonów, kilka ultra, zdobył uprawnienia trenerskie. Aż wreszcie 11 lat temu z żoną Kingą, instruktorką fitness zorganizowali obóz biegowy... i tak zaczęła się historia KS Staszewscy, firmy rodzinnej, która pomogła w biegowym rozwoju setkom biegaczek i biegaczy.

Moderatorem spotkania będzie zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak – samorządowiec,  pasjonat i propagator sportu, w szczególności biegania. Uczestnik kilkudziesięciu biegów, w tym: Biegu Ursynowa, Maratonu Warszawskiego czy Ultra Trail podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju.