Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na hulajnodze elektrycznej

sala gimnastyczna dzieci siedzące na podłodze skierowane do ekranu oraz kobiety i mężczyzny
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na hulajnodze elektrycznej | Autor: UD Ursynów

​​​​​​​Urząd Dzielnicy Ursynów, we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, realizuje projekt ,,Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na hulajnodze elektrycznej". Wystartował właśnie 23 sierpnia 2023 r.

- Chcemy w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Ursynowa, edukować i informować. Hulajnogi elektryczne stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Trzeba jednak przestrzegać zasad i zachować rozsądek. Pamiętajmy, że wypadek na hulajnodze może być naprawdę niebezpieczny – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

W ramach projektu powstały 3 filmy instruktażowe, specjalna sekcja filmowa na urzędowym kanale na YouTube, wlepki z ważnymi informacjami (numery alarmowe do naklejenia na hulajnogę). Zakupione zostały także mini apteczki oraz nagrody dla uczestników quizów w szkołach.

WORD przeprowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas akcji Lato w Mieście. Tam też odbyły się quizy dla uczniów, podczas których burmistrz Ursynowa, Robert Kempa oraz posłanka KO z Ursynowa, Aleksandra Gajewska wręczyli nagrody. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 399 przy ul. Zaruby 9 oraz w Szkole Podstawowej nr 313 przy ul. Cybisa 1.

Edukacyjno-instruktażowe filmy zostaną także we wrześniu przekazane do szkół podstawowych, do wykorzystania na zajęciach techniki, godzinach wychowawczych itp.