​​​​​​​Na tym obszarze Ursynowa Północnego nie obowiązuje obecnie plan miejscowy.

Plan obejmuje obszar o powierzchni ok. 47 ha w północno-wschodniej części Dzielnicy Ursynów.  To fragment osiedla Ursynów Północny, które powstało w latach 70. i 80. XX w. według projektu prof. Marka Budzyńskiego. Budynki wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości tworzą oryginalne układy uzupełnione usługami komercyjnymi  oraz publicznymi jak szkoły czy przedszkola. Charakterystyczną cechą  i podstawowym walorem osiedla jest zieleń towarzysząca zabudowie. W latach 90. XX w. wzdłuż zachodniej pierzei al. Komisji Edukacji Narodowej zaczęły pojawiać się nowe budynki o zabudowie pierzejowej.

Obszar planu jest dobrze skomunikowany, przylegają do niego ważne drogi w skali miasta: ul. J. Rodowicza „Anody” , al. Komisji Edukacji Narodowej, ul. J. F. Ciszewskiego.  Jest on dobrze obsłużony komunikacją publiczną: autobusową oraz I linią metra.

Konsultacje społeczne w tej sprawie rozpoczęły się 14 września i potrwają do 21 października 2022 r.

Szczegóły o tym jak można wziąć udział w konsultacjach znajdują się na stronie Ursynów. Jaki plan miejscowy po północnej stronie ulicy Ciszewskiego? Wyłożenie planu miejscowego do publicznego wglądu. - Architektura, planowanie, zabytki