Jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w województwie mazowieckim

W dniach 15-30 listopada 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w województwie mazowieckim. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka.

Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie zaplanowana została na terenie powiatów: białobrzeskiego, garwolińskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, mińskiego, nowodworskiego, legionowskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, przysuskiego, pruszkowskiego, grodziskiego, pułtuskiego, radomskiego, m. Radom, szydłowieckiego, m. st. Warszawa, wołomińskiego, warszawskiego zachodniego, wyszkowskiego i zwoleńskiego. Jednocześnie informujemy, że termin szczepienia może ulec zmianie ze względu na zmieniające się warunki pogodowe.

Wiecej na stronie Mazowieckiego Urządu Wojewódzkiego w Warszawie.