null

Jesienna odsłona festynu ekologicznego „Ursynowskie kwiaty”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze namiotu z sadzonkami kwiatów.
Autor: UD Ursynów

Zapraszamy na dziesiątą edycję ekologicznego festynu, który cieszy się ogromną popularnością na Ursynowie. Odbędzie się 14 października (sobota), w godz. 11.00 - 14.00, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61). Przynieś zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a w zamian otrzymasz cebulki roślin ozdobnych!

Ekologiczna wymiana

W tym roku do rozdania będzie łącznie prawie 5 tysięcy paczek cebulek roślin ozdobnych, w tym tulipanów, czosnków ozdobnych, irysów, krokusów, lilii i szafirków. Festynowi towarzyszyć będą porady specjalistów ogrodnictwa, a najmłodszych ekologów zaprosimy do zabawy „Droga do recyklingu”, którą zorganizuje partner wydarzenia Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

- Podczas wiosennej odsłony akcji „Ursynowskich kwiatów” mieszkańcy zgłaszali oczekiwanie, aby również tego typu wydarzenie odbywało się jesienią. I tak oto organizujemy na Ursynowie pierwszą jesienną dzielnicową wymianę elektroodpadów na rośliny. Jestem przekonany, że ponownie setki kilogramów odpadów elektrycznych od naszych mieszkanek i mieszkańców trafią do recyklingu, a nie na wysypiska – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów.

W ramach wydarzenia za przyniesiony zużyty i kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie będzie można otrzymać cebulki roślin ozdobnych:

  • mały sprzęt (np. suszarka, mikser)  -  1 paczka cebulek,
  • średni sprzęt (np. kuchenka mikrofalowa, telewizor, odkurzacz)  -  2 paczki cebulek,
  • duży sprzęt (np. lodówka, pralka, zmywarka) - 3 paczki cebulek,
  • każde zużyte 20 szt. baterii - 1 paczka cebulek (maksymalnie 2 paczki cebulek na osobę).

Uwaga! Można otrzymać maksymalnie 6 kuponów i wymienić je na 6 paczek cebulek, wyłącznie w trakcie trwania festynu (do godz. 14.00). Sprzęt niekompletny nie będzie przyjmowany do wymiany.

Wszystko o roślinach cebulowych – porady

Podczas tegorocznej jesiennej odsłony „Ursynowskich kwiatów” będzie można także uzyskać porady specjalistów ogrodnictwa. Będzie się można dowiedzieć jak dobrać pojemnik do nasadzeń roślin cebulowych chroniący przed przemarzaniem (również na balkonach w blokach), odpowiednio sadzić i pielęgnować rośliny cebulowe, odpowiednio zabezpieczyć posadzone rośliny cebulowe w okresie zimowym, jak sadzić rośliny cebulowe w grupach (odbędzie się pokaz sadzenia roślin w pojemnikach  „na lazanię”).

Prosimy o przyjście na wydarzenie z własnymi torbami na rośliny oraz kubkiem. 

 

Załączniki: