Jest teren na boiska szkolne przy ul. Zaruby

M.st. Warszawa i spółka Longbridge Kabaty 1 podpisały akt notarialny w sprawie zamiany nieruchomości położonych na terenie stolicy. Miasto otrzyma teren o powierzchni 4244 m2 przy ul. Zaruby, spółka natomiast działki o powierzchni 2115 m2 znajdujące się w Dzielnicy Wola. Pozyskane tereny zostaną przeznaczone na boiska szkolne na potrzeby nowego obiektu powstającego przy ul. Zaruby.

- Mamy grunt pod budowę boisk przy szkole przy ul. Zaruby. Dziś już mogę poinformować, że rozpoczynamy formalną procedurę tworzenia szkoły nr 399 przy ul. Zaruby i wiosną 2020 rozpoczniemy rekrutację. Dziękuję partnerowi, który wiele miesięcy czekał, aby doszło do zamiany gruntów i cieszę się, że dziś nastąpił oczekiwany przez mieszkańców koniec sagi pod tytułem „uda się, czy też nie" Nie ukrywam także dumy, że inwestycja, która wydawała się nierealna po błędach sprzed lat materializuje się na naszych oczach. Ponadto w efekcie wymiany gruntów Miasto otrzymało ponad 5 mln zł – mówi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Kompleks oświatowy przy ul. Zaruby - informacje Na Ursynowie przy ul. Jerzego Zaruby powstaje nowy zespół szkolno-przedszkolny dla 460 uczniów i 200 przedszkolaków. Dokładnie 4 czerwca rozpoczęła się budowa kompleksu. Obecnie prace budowlane są już bardzo zaawansowane, a uruchomienie placówki w 2020 roku, biorąc pod uwagę tempo prac, jest niemal pewne. Planowany termin powstania boisk na pozyskanym dziś terenie to wrzesień 2020 roku  Koncepcję budynków szkoły i przedszkola przy ul. Zaruby wybrano w 2017 roku w konkursie architektonicznym. Był to pierwszy taki konkurs dotyczący placówki oświatowej w stolicy. Wygrała koncepcja warszawskiej Pracowni Projektowej OOA Macieja Siudy, z wizją zielonych podwórek o naturalnym charakterze, nawiązującą do atmosfery sąsiadującego Lasu Kabackiego i zapewniającą bezpośredni kontakt uczniów z naturą. Zespół oświatowy będzie składał się z 8-oddziałowego przedszkola dla 200 dzieci i szkoły podstawowej z 16 klasami dla około 460 uczniów. Oba budynki będą niskie, wykonane z naturalnych materiałów. Będą zorganizowane wokół dwóch osobnych dziedzińców, obudowanych ze wszystkich stron poszczególnymi częściami kompleksu o rożnej wysokości i funkcji, z przeszklonymi salami. Będą dwa place zabaw, jeden na dachu parterowego skrzydła. Na dachu szkoły będzie zielony taras ze strefą rekreacyjną dla uczniów. Na terenie kompleksu zostaną zlokalizowane również biblioteka, świetlice, sala gimnastyczna wraz z zespołem magazynów, przebieralnie, a także pokoje psychologa, pedagoga i logopedy.
Zobacz galerię (3 zdjęć)