null

Razem biegniemy po zdrowie w jubileuszowym 15. Onkobiegu!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać biegnące kobiety i mężczyźni, ubrani w białe koszulki z napisem onkobieg mają czarne spodenki tło niebiesko- białe
15. Onkobieg

W najbliższą niedzielę – 11 września 2022 r. o godz. 11.00 Onkobieg ruszy wyznaczoną trasą przy Narodowym Instytucie Onkologii na Ursynowie. Uczestnicy biegną w geście solidarności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych i ich bliskimi.

Uczestnicy będą mogli też wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, m.in. pod kątem nowotworów skóry w mobilnym gabinecie #FuraZdrowia. Od godziny 9.00 na terenie Instytutu Onkologii w Warszawie otwarte będzie „Miasteczko Onkobiegu”, czyli przestrzeń przeznaczona dla biegaczy. Bieg poprzedzi rozgrzewka o 10.45, którą poprowadzi wielokrotna mistrzyni w Pole Sport Karolina Sobieraj.

Uczestnicy, wspólne kilometry dla zdrowia będą zdobywać przez 60 minut, robiąc tyle okrążeń ile są w stanie. Na mecie dla każdego z nich czekać będzie pamiątkowy medal. Organizatorzy, pamiętając o biegaczach, którzy nie będą mogli dotrzeć do Warszawy, dali możliwość wyboru formuły biegu uczestnikom. Część z nich wybrała bieg wirtualny, dlatego wielu biegaczy, w najbliższą niedzielę pobiegnie swoimi indywidualnymi trasami.

Całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo podczas transmisji on-line. Relacja będzie dostępna od godz. 9.30 na portalu: www.onkobieg.pl i Facebooku Onkobieg-u: https://www.facebook.com/onkobieg (https://bit.ly/3RwooIh), a także kanale YouTube Stowarzyszenia Sarcoma pod linkiem: https://youtu.be/yMWmjUp-JlA

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia!