Wydarzenie

null

Katolicyzm, Islam, Prawda

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.05.2022 19:00 - 27.05.2022 20:30
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Na spotkanie towarzyszące warszawskim targom książki zapraszają Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów i Wydawnictwo Stapis z Katowic. Spotkanie poprowadzi – red. nacz. Stanisław Pisarek oraz Nina Sankari

Wystąpią:

Anjuli Pandavar – autorka książki „Islam. Wiara a człowieczeństwo”

Mirosław Woroniecki – autor książek „Katolicyzm jako ideologia autorytarnej władzy” oraz „Polski model państwa wyznaniowego”

Filip Krzemień – autor książki „Prawda nas wyzwoli”

Mirosław Woroniecki –  jest adwokatem, publicystą i działaczem społecznym. W 1980 roku ukończył Wydział Prawa UW. Od 1997 roku prowadził praktykę adwokacką. Założyciel stowarzyszenia Kongres Świeckości prowadzącego aktywną działalność  na rzecz laickości państwa.

W swojej pierwszej książce pt. „Polski model państwa wyznaniowego” autor dokonał analizy sytuacji polityczno – prawnej w Polsce po 1989 roku, a w szczególności relacji państwo- kościół.

Najnowsza książka Mirosława Woronieckiego „Katolicyzm jako ideologia autorytarnej władzy”, stawia pytanie o przyczyny, które spowodowały, że katolicyzm od czasów dwudziestolecia międzywojennego stał się ideologią aspirującą do rangi obowiązującego systemu aksjologicznego państwa. 

Anjuli Pandavar –  porzuciła islam dla ateizmu i humanizmu. Dziś jest brytyjską pisarką i obywatelką świata. Spędziła wiele lat w Chinach, uczy na uniwersytecie w Brnie.

Autorka w swojej książce pt. „ Islam. Wiara a człowieczeństwo”, w oparciu o własne doświadczenia wskazuje, jak bardzo islam zniewala jednostkę i blokuje jej rozwój.

Filip Krzemień – (rocznik 1977) – outsider, weganin, człowiek ceniący wolność i  naturę. Swoim działaniem próbuje przekazywać umiejętność życia w symbiozie z tym co nas otacza i  konieczność rozwoju mentalnego.

Autor książki pt. „Prawda nas wyzwoli” w szczery i bezkompromisowy sposób przedstawia swoje stanowisko na temat religii monoteistycznych, a zwłaszcza katolicyzmu.

Plakat do wydarzenia.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.