Kolejne Pola Nadziei zakwitną wiosną na Ursynowie

Grupa dzieci w różnym wieku ubrana w żółte koszulki z napisem "wolontariusz hospicjum" sadzi cebulki żonkili
Autor: UD Ursynów

Razem z dziećmi z Przedszkola nr 412 z Oddziałami Integracyjnymi oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 330 posadziliśmy dzisiaj żonkilowe Pola Nadziei przy siedzibie Hospicjum Onkologicznego im. św. Krzysztofa w Warszawie.

- Udział w akcji to dla mnie zawsze ogromny zaszczyt. Dzięki niej przypominamy w ten sposób o konieczności niesienia pomocy osobom cierpiącym, a także zachęcamy młodych ludzi do angażowania się w tego typu przedsięwzięcia – mówi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

To już siódma edycja Pól Nadziei na Ursynowie. Akcja od początku cieszy się popularnością wśród młodzieży szkolnej, a objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów Roberta Kempy, który co roku sadzi żonkile razem z ursynowskimi uczniami.

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kwiaty, które wyrosną z cebulek są rozdawane w okresie wiosennym, podczas ulicznych kwest. Idea Pól Nadziei przypomina o idei niesienia bezinteresownej pomocy chorym, o potrzebie wsparcia ich samych, a także ich rodzin.
Więcej o akcji na Ursynowie na: https://fho.org.pl/polanadziei/

Grupa dzieci w żółtych koszulkach dekoruje serduszkami burmistrza Roberta Kempę
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Czworo dzieci i burmistrz w żółtych koszulkach sadzą cebulki żonkili