Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

11 października 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 66. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Ostatnie przypadki wścieklizny odnotowano w powiatach: garwolińskim i otwockim oraz na terenie dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy.

Na obszarze naszego województwa wciąż odnotowujemy nowe przypadki wścieklizny u zwierząt, dlatego apeluję do Państwa o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania dzikich zwierząt na swojej drodze. Pamiętajmy o tym, że lisy, jeże, nietoperze i inne mogą być zarażone wścieklizną. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę. Pamiętajmy też, że szczepienie przeciw wściekliźnie psów jest obowiązkowe, a kotów zalecane – powiedział Wojewoda Mazowiecki.

Dotychczas Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 66 przypadków wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. - cała informacja na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego