Kolejne ursynowskie projekty ze wsparciem samorządu Mazowsza

Przedstawiciele zarządu Dzielnicy Ursynów i Sejmiku Województwa Mazowieckiego trzymają plansze informujące o przyznanych dotacjach.
Autor: UD Ursynów

Remont Czytelni nr XIV Biblioteki Publicznej im. Juliana Ursyna Niemcewicza, modernizacja placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy oraz zapobieganie bezdomności zwierząt na Ursynowie to kolejne projekty, które będą realizowane w naszej dzielnicy przy wsparciu samorządu Mazowsza. Dzisiaj w ursynowskim ratuszu umowy podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Ursynowa Robert Kempa wraz z zastępcami – Bartoszem Dominiakiem i Klaudiuszem Ostrowskim.

- Wiemy, że lokalne samorządy bardzo liczą na pomoc ze strony województwa, a nasze programy wsparcia mają być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Mazowsza. Dzięki naszej pomocy są realizowane zadania, dzięki którym Mazowszanom żyje się lepiej i bezpieczniej – zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

- Do tej pory z  Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ursynów otrzymał ponad 20 000 000 zł. To istotna część naszego budżetu, która pomoże w zrealizowaniu kolejnych inwestycji i projektów w dzielnicy. Serdecznie dziękuję! - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Warszawskie dzielnice po raz kolejny otrzymały dofinansowanie w ramach programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Na pomoc sejmiku Mazowsza mogą liczyć stołeczne jednostki ochotniczych straży pożarnych, inicjatywy rad senioralnych, zadania dotyczące ograniczania bezdomności zwierząt, a także inwestycje związane z tworzeniem centrów integracji, renowacją miejsc pamięci czy ochroną powietrza. Samorząd województwa na realizację 22 zadań w 9 dzielnicach przeznaczył 1,6 mln zł.

Tym razem w ramach programu „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych” otrzymaliśmy 103 680 zł na „Remont Czytelni nr XIV – Biblioteki Publicznej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawa”. Dodatkowe 200 000 zł zostanie przeznaczone na projekt „Zielona modernizacja placu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy” w ramach programu „Mazowsze dla klimatu”. Projekt „Zapobieganie bezdomności zwierząt Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawa” został dofinansowany na kwotę 15 000 zł.

Burmistrz Ursynowa oraz przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego znajdują się przy stole i rozmawiają na temat dotacji do projektów realizowanych w Dzielnicy Ursynów.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Przedstawiciele zarządu Dzielnicy Ursynów oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego podpisują przy stole dokumenty związane z dofinansowaniem projektów Ursynowa.